Aktuálne výsledky Obecného stolnotenisového klubu OSK Krakovany

Stolní tenisti na zostupovej priečke

Print Friendly, PDF & Email

19.kolo ŠK Slávia ZELENEČ – OSK KRAKOVANY 12:6

Body OSK: Stehlík 4,5 a Varga 1,5

Začiatok stretnutia bol vcelku vyrovnaný,ba možno povedať,že sme mali čiastočne navrch. V úvodných dvojhrách očakávane vyhrali Stehlík i Varga. K ním sa mohol pridať aj Štefanka,ktorý vyhral svoj prvý set s mladým Šupalom. Ďaľšie dva sety však po vyrovnanej hre najtesnejšie prehral(na 16 a 9) a tak miesto nášho vedenia 4:1 zostalo iba vedenie 3:2. A ďalšia smola sa nám nalepila hneď v prvých dvojhrách druhého kola,keď Štefanka i Varga viedli na sety 2:1 a 2:0, avšak obaja zápasy prehrali. V prípade víťazstiev sme mohli viesť 5:3… Stal sa opak:Domáci sa ujali vedenia 5:3 a my sme sa nevedeli už vzchopiť.Stehlík v nasledujúcej dvojhre znížil náskok súpera na 4:5, ale opäť v tretej runde prišla rana do našich radov,keď Varga v päťsetovom zápase opäť prehral. To už bola silná rana do psychiky nášho mužstva z ktorej sme sa už nedokázali vzchopiť. Od štvrtého hráča Vl.Seitlera sa body nečakali.

Vzhľadom na vyrovnanosť piatich mužstiev spodnej časti tabuľky ako i neočakávané (viacmenej očakávané,kamarátske) výsledky našich súperov sme sa dostali na chvost tabuľky.

20.kolo: OSK KRAKOVANY – OSK SUCHÁ n.P. 10:8

Body OSK: Stehlík 4,5, Varga 2,5, Štefanka 2 a Čelín 1.

Súper prišiel silne oslabený,čo sme náležite využili. Sú to dôležité body,ale jasať sa ešte nedá. V zostávajúcich kolách bude viac zápasov pravdy t.j.mužstvá v pásme zostupu sa stretnú vzájomne. Nás čakajú zápasy: vonku Buková a doma Boleráz. Záchranu máme vo vlastných rukách. Čo len jedno víťazstvo by malo cenu zlata.

21.kolo: Victoria BUKOVÁ – OSK KRAKOVANY 13:5

Body OSK: Stehlík 4 a Seitler 1.

Domáci nastúpili v najsilnejšom zložení, nakoľko potrebovali naplno zabodovať k záchrane. Stehlík však bodoval víťazne aj proti Pavlíkovi a vyhral všetky svoje dvojhry. Bod navyše potom uhral Seitler proti náhradníkovi súpera. Domáci sa netajili tým,že proti nášmu súperovi o záchranu-Vrbové B- nastúpia v oslabenej zostave, čím sa nepriamo v prípade víťazstva Vrbového postarajú o naše umiestnenie na predposlednej priečke… (Ako sa neskôr ukázalo,tak to aj dopadlo).

22.kolo: OSK KRAKOVANY – Slavoj BOLERÁZ 13:5

Body OSK: Stehlík a Varga po 4,5, Štefanka 2,5, Seitler 1 a Čelín 0,5.

Tentoraz nám vyšiel začiatok stretnutia. Po víťazných štvorhrách sme dosiahli plný bodový zisk aj v prvom kole dvojhier. Úspešne začal ďaľšie kolo aj Varga a to sme už viedli 7:0,hoci hostia (až na Miloša Kormútha) prišli v kompletnom zložení. Hostia sa potom čiastočne vzchopili,ale nášho Stehlíka čakali ešte 3 stretnutia a začali sme veriť vo víťazstvo. Tento vývoj bol priaznivý pre ďalší priebeh strenutia a motiváciou pre každého nášho hráča. Táto pohoda sa preniesla do celého kolektívu a po prvýkrát v tomto ročníku dokázali zabodovať všetci naší hráči -aj Čelín vo štvorhre a Seitler v dvojhrách.

Napriek tomuto víťazstvu končíme v tabuľke na predposlednom mieste s rovnakým počtom bodov ako pred nami Buková, s ktorou máme horšie vzájomné zápasy. Ako sa to prejaví na zostupe,či zotrvaní v 5.lige bude rozhodnuté asi až pred súťažou nového ročníka podľa toho, kto sa do nového ročníka prihlási.

Tabuľka 5.ligy ročník 2021/2022:

 

Stolní tenisti v jarnej časti už aj víťazne

Print Friendly, PDF & Email

12.kolo: PARA HLOHOVEC E – OSK KRAKOVANY 16:2
Body OSK: Stehlík 2
Tento súper nám proste nesedí. Pre pracovné povinnosti prišiel oneskorene aj Stehlík a dvoma výhrami aspoň čiastočný úspech.

13.kolo: ZŠK VRBOVÉ B – OSK KRAKOVANY 10:8
Body OSK:Stehlík 3. 5 bodov po skrečoch domácich hráčov
Domáci nastúpili iba s tromi hráčmi. Napriek tomu vyhrali a získali 10 bodov. Mimo Stehlíka nedokázal proti bratom Svetlíkovcom a J.Chnapkovi nikto zabodovať. Keď som po zápase s Bukovou hodnotil zlepšené výkony hráčov a vieru v obrat k lepšiemu, tak dnes musím konštatovať,že zahanbujúcejšie prehrať sa už asi nedá. Pre mňa je nepochopiteľné,že snaha hráčov na tréningu sa nevie ani spolovice výkonom preniesť do zápasov. Na tréningu je snaha vyrovnať sa Stehlíkovi, no v zápasoch to nie je ani 25% výkon. Nepochopiteľné je to u Vargu a Štefanku. Chápem to u študenta Paťa Predného, u ktorého tréningový výpadok je opodstatnený. Ťažko sa hľadajú slová na ospravedlnenie tejto potupnej prehry… a ešte ťažšie bude nájsť cestu k prípadnej záchrane 5.ligy. Všetko majú vo svojich rukách samotní hráči.
A ako zabojovať o záchranu nám najlepšie ukázal náš súper. Obdivuhodne zabojovali pri svojich problémoch, ktoré ich práve v tomto zápase postihli.Nemali k dispozícii štvrtého hráča, Betka Brenesselová je dlhodobo chorá a napriek tomu zomknutie mužstva. Príklad aj pre súperov… Odo mňa osobne gratulácia súperovi!

14.kolo: OSK KRAKOVANY – STK BOJNIČKY A 5:13
Body OSK: Stehlík 2,5, Varga 1,5 a Štefanka 1
Súper opäť ašpirant na postup, výkonnostne nad naše sily.

15.kolo: STK HOSTÉ -OSK KRAKOVANY 14:4
Body OSK: Stehlík a Varga po 2.
Mužstvo z čela tabuľky má skúsené mužstvo zložené z hráčov, ktorí pôsobili vo vyšších súťažiach(Majcichov,Galanta..). Po dvoch zápasoch sa zranil Stehlík a na viac sme jednoducho nemali.

16.kolo: OSK KRAKOVANY – OSTK ŠPAČINCE B 3:15
Body OSK: Varga 2 a Seitler 1
Hralo sa v Špačinciach a my sme nastúpili bez Stehlíka. Proti vedúcemu mužstvu tabuľky sme boli v momentálnom stave bez šancí. Bojovali sme a dva body Vargu,či bod Seitlera(prvý v tomto ročníku proti Turoňovi) sú sťaby odmenou za snahu celého mužstva proti vysokému favoritovi. Väčšina hráčov súpera nastupuje pravidelne na zápasy 3.ligy, kde sa mužstvo pohybuje v strede tabuľky….

17.kolo: MSTK TRNAVA B – OSK KRAKOVANY 8:10
Body OSK: Stehlík 4,5, Varga 3,5, Štefanka a Čelín po 1.
Domáci oslabení prekvapujúco podľahli, keď nastúpili s troma stabilnými hráčmi(Benka, Vépy, Malovec) a mladým Nádaským. Proti tomuto súperovi sa nám v minulosti darilo. Aj naposledy v minulom ročníku sme v Trnave vyhrali pomerom 11:7, keď domáci nastúpili v podobnej v zostave. V domácom zápase doma sme viedli s nimi hrozivých 10:1(!)…Stabilne zahral Stehlík a Varga. Ani toto prekvapujúce víťazstvo nám všas nemusí postačiť na záchranu, lebo už sa produkujú neočakávané výsledky v náš neprospech.

18.kolo: OSK KRAKOVANY – MTJ PIEŠŤANY-MORAVANY A 10:8
Body OSK: Stehlík a Varga po 4,5, Štefanka 1.
Zápas sa hral v Moravanoch pre odstávku kúrenia v našom kultúrnom dome.Zápas o záchranu sme lepšie zvládli my. Popri Stehlíkovi zabodoval naplno aj Varga a Štefanka dôležitým bodom v poslednom zápase stretnutia vybojoval víťazstvo pre nás. Domáci hrali so Zajačkom i Stolárom, ale obaja nestačili na našu dvojicu a to bol rozhodujúci krok ku nášmu úspechu. Opäť malý krôčik k záchrane. Záchranu máme pevnejšie vo svojich rukách.

Stolní tenisti v dohrávkach jesene

Print Friendly, PDF & Email

Pre pandémiu bola súťaž v novembri opäť prerušená. Do ukončenia jesennej časti bolo potrebné odohrať ešte 2 kolá. Tie sa dohrávali až vo februári 2022. Najskôr sme cestovali k mužstvu zo stredu tabuľky – Slavoj Boleráz a potom sme dohrávali stretnutie s Bukovou, ktorá uzavierala s nami doterajšiu tabuľku 5.ligy.
11.kolo: Slavoj BOLERÁZ – OSK KRAKOVANY 12:6
Body OSK:Stehlík 3,5, Štefanka 1,5 a Čelín 1.
Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorí nastúpili v kompletnom zložení. Nám k lepšiemu výkonu i výsledku chýbal Marek Varga (odcestovaný v Nórsku). V úvodných dvojhrách prehral Stehlík s Vráblikom a v pomerne vyrovnanom boji prehral Štefanka s M.Kormúthom. Stehlík potom zvyšné dvojhry vyhral a Čelín so Štefankom vyhrali s náhradníkmi, keď domáci celok mal na konte už desať bodov. Aby sme nastúpili v sile aspoň štyroch hráčov, nastúpil ako štvrtý Vl.Seitler bez úspechu zabodovať(hoci mal k víťazstvu tiež blízko).

10.kolo(odložené): OSK KRAKOVANY – Victoria BUKOVÁ 12:6
Body OSK:Stehlík a Varga po 4,5, Štefanka 3
Až v poslednom dohrávanom stretnutí sme zaznamenali konečne prvé víťazstvo v tomto ročníku 5.ligy.
Body zo štvorhier si mužstvá podelili po jednom víťazstve. Základ úspechu bol položený po odohratí prvého kola dvojhier. Odskočili sme súperovi o dva body a tento náskok sme do konca stretnutia zvýšili na rozdiel 6 bodov. Víťazstvo je úspechom celého kolektívu – vrátene nebodujúceho Čelína. Ten svoje dva zápasy prehral v päťsetových bojoch, keď vždy viedol 2:1… V koncovkách sa šťastie odvrátilo. Ostatní traja hráči však podali jedny z najlepších výkonov. U Stehlíka sa to očakávalo, no Varga zabodoval po prvýkrát s plným bodovým ziskom a Emil Štefanka uhral tiež po prvý raz tri body zo štyroch. Keď sa darí trom hráčom, potom sa dostaví aj konečný úspech. Toto víťazstvo znamená pre nás veľa. Odlepili sme sa z posledného miesta tabuľky, od 8.miesta nás delí iba jeden bod a predpokladám, že zlepšený výkon v tomto zápase pozdvihne sebavedomie celého kolektívu.
V odvetnej časti bude 5 mužstiev bojovať o záchranu. Verím, že ten čierny Peter nebude v našich rukách…

Stolní tenisti opäť bodovali

Print Friendly, PDF & Email

8.kolo: OSK KRAKOVANY – ŠK Slávia ZELENEČ A 9:9

Body OSK: Stehlík 4,5, Varga 2,5 a Štefanka 2.

Opäť sme zabodovali s vyrovnaným súperom. Tentokrát bol priebeh stretnutia opačný, ako v predchádzajúcom stretnutí v Piešťanoch. Do stavu 4:4 to bolo vyrovnané. Potom súper zvýšil o dva body a tie sme doťahovali do samého konca. Čelín so Štefankom nešťastne prehrali štvorhru(piaty set najtesnejším rozdielom na -9) a Emilovi sa nevydarili ani prvé dve kolá dvojhier. Potom sa však chytil a porazil rebríčkovo lepšiu dvojicu súpera. Pred koncom sme prehrávali 7:9. O remízu v posledných kolách sa postarali Stehlík(po očakávanom víťazstve) a Varga v päťsetovom napínavom zápase, v ktorom prehrával na sety 0:2,no zápas otočil na 3:2 a tak vyrovnal stav stretnutia na 9:9. Nedarilo sa Čelínovi. Sám chcel aspoň raz zabodovať, ale tentokrát boli súperi nad jeho sily. Na základe vývoja stretnutia sme nakoniec boli spokojní aj s bodom…

Prvé body sú z MTJ Moravany-Piešťany

Print Friendly, PDF & Email

5.kolo: STK ŠPAČINCE B – OSK KRAKOVANY 17:1

Bod OSK: Varga

Na zápas sme nastúpili iba s tromi hráčmi. Okrem Vargu ešte Štefanka a Čelín. Pre pracovné,študijné či osobné dôvody sa štvrtý hráč nenašiel. Súper bol nad naše sily a naším hráčom nezostalo nič iné,ako si zatrénovať s kvalitnejšími hráčmi súpera. Žiaľ súperi sú nad naše sily.

6.kolo: OSK KRAKOVANY – MSTK TRNAVA B 6:12

Body OSK: Stehlík 3,5 a Varga 2,5

Proti vedúcemu mužstvu tabuľky(ale tiež oslabenému),ktorý je na čele bez bodovej straty, sme nastúpili doslova v okyptenej zostave. Varga nastúpil po prekonanej horúčke, Ondrejovič po dvojročnej absencii hrania a Valo prišiel vypomôcť,aby sme mali aspoň minimálny počet hráčov pre odohratie stretnutia. Ostatní hráči chýbali pre zdravotné, študijné či pracovné povinnosti. Bohužiaľ súčasné podmienky na šport sú kruté. Stále zostávame bez bodového zisku. Je tiež pravda,že naši doterajší súperi boli z hornej polovice tabuľky. V budúcom kole začíname so súpermi spodnej polovice tabuľky. Najbližšie zápasy nám ukážu, či zabodujeme a či budeme môcť pomýšlať ešte na záchranu.

7.kolo: MTJ PIEŠŤANY-MORAVANY – OSK KRAKOVANY 9:9

Body OSK: Stehlík 4,5, Varga 2,5, Štefanka 1,5 a Čelín 0,5

Počas celého stretnutia sme boli vo vedení.Vyhrali sme obe štvorhry a prvé dve dvojhry, teda viedli sme 4:0. Po druhom kole dvojhier však bol stav vyrovnaný 5:5, keď dokázal z našich bodovať iba Stehlík. Viedli sme naďalej, najskôr 7:5,potom 8:7 aj 9:8. V poslednom zápase Čelín po vyrovnanom boji podľahol Lacovi Košútovi 1:3 (sety 11, -10,-11,-8)…. Mrzí tiež prehra Mareka Vargu v poslednom kole dvojhier proti jednotke súpera Filipovi Zajačkovi, keď v piatom sete po tuhom boji a priaznivom vývine setu pre nášho hráča sme nakoniec ostali smutní my po prehre 10:12. Škoda, boli sme veľmi blízko k prvému víťazstvu v tomto ročníku. K stabilnému výkonu Stehlíka sa najviac priblížil Marek Varga (škoda prehry so spomínaným Zajačkom). Potešujúca je aj prvá výhra vo štvorhre Čelín-Štefanka. Žiaľ,Emilovi sa podľa jeho i načich predstáv nedarilo v dvojhrách. Myslím,že má na viac ako na jedno víťazstvo. To, že sme tento derby-zápas nedotiahli do víťazstva bola tiež skutočnosť, že domáci na zápas prvý krát povolali do zostavy skúseného Laca Košúta,ktorý sa troma bodmi najviac pričinil o konečnú remízu pre domácich. Získom bodu naviac sme sa odpútali z posledného miesta a taktiež sme nestratili kontakt s mužstvami, ktoré budú zrejme bodovať o záchranu. Z pohľadu na tabuľku máme pred sebou najbližšie zápasy s mužstvami tesne nad nami. Mužstvá z čelných pozícii máme za už sebou. Musíme len dúfať,že zlepšený výkon v tomto zápase potvrdíme v najbližších bojoch.

 

Stolní tenisti naďalej bez úspechu

Print Friendly, PDF & Email

4.kolo: OSK KRAKOVANY – STK HOSTE 7:11

Body OSK: Stehlík 3, Čelín a Štefanka po 2.

Skúsenejší hostia majú vyrovnanejší kolektív. My postrádame absenciu štvrtého hráča (Predný je v škole mimo domova). Stále čakáme aj na úspešné koncovky Vargu, ktorému sa nedarí ani podľa jeho predstáv. Na tréningu je to so Štefankom vyrovnané, no na zápasoch stále bojuje hlavne sám so sebou.

5.kolo: STK ŠPAČINCE B – OSK KRAKOVANY 17:1

Bod OSK: Varga

Na zápas sme nastúpili iba s tromi hráčmi. Okrem Vargu ešte Štefanka a Čelín. Pre pracovné, študijné či osobné dôvody sa štvrtý hráč nenašiel. Súper bol nad naše sily a naším hráčom nezostalo nič iné, ako si zatrénovať s kvalitnejšími hráčmi súpera. Žiaľ, súperi sú nad naše sily.

Tabuľka 5.ligy 

V Bojničkách bez bodovania

Print Friendly, PDF & Email

3.kolo: STK BOJNIČKY – OSK KRAKOVANY 13:5

Body OSK: Stehlík 3, Predný a Varga po 1 bode

Na zápas nenastúpil u nás pre pracovné povinnosti Štefanka, no pomohol Paťo Predný. Okruhlé výročie slávil Čelín a my sa pripájame s blahoželaním všetkého najlepšieho v kruhu svojich najbližších a nám nech ešte pomôže,pokým vládze. Ako jediný nebodujúci hráč dopĺňal bodujúcich ešte nebodujúci Vlado Seitler(získal 3 sety a jeden dokonca s domácou jednotkou!). Domáci boli jasne lepší. Badateľne bolo na nich vidieť väčšiu istotu úderov a tiež dokázali,že v období pandémie majú toho viac odohraného ako náš kolektív. Znova sa prejavila väčšia istota domácich hráčov pri dlhších výmenách. Tam stále ťaháme za kratší koniec…

Druhá prehra stolných tenistov.

Print Friendly, PDF & Email

2.kolo OSK KRAKOVANY – ZŠK VRBOVÉ B 6:12

Body OSK: Stehlík 3,5, Čelín a Štefanka po 1, Varga 0,5.

Zápas sa vyvíjal pre nás veľmi priaznivo.Viedli sme 4:1. Potom nasledovala šnúra našich siedmych prehier. Zo štyroch prvých prehier boli tri prehry po päťsetových bojoch a piate sety skončili vždy nad desať, keď sa nám nepodarilo ani raz premeniť mečbol. Pri stave 4:4 mohlo byť 7:1, keby v športe platilo to keby… Odpadli sme hlavne po psychickej stránke. Súperi boli v koncovkách istejší a ťažili pri dlhších výmenách hlavne z našich chýb. Snaha našich hráčov sa nedá poprieť, avšak výsledky zatiaľ neprichádzajú. Nedarí sa hlavne Marekovi Vargovi, ale verím, že jeho výsledky čoskoro budú také, aké on sám i my očakávame. Okrem Stehlíka podal spoľahlivý výkon aj Emil Štefanka, ktorý vyhral iba jeden zápas , ale v dvojhrách mal slušnú bilanciu setov 7:9. Nestárnucí Tóno Čelín tiež prekvapil ziskom jedného bodu v dvojhrách a vo štvorhre tiež so Štefankom pokukovali po výhre (prehra na 11 v piatom sete). Vzhľadom na vývoj stretnutia je výsledok pre nás dosť krutý.

Stolní tenisti začali sezónu 2021/2022

Print Friendly, PDF & Email

SEZÓNA 2021/2022

Aj tento ročník začíname s podobnými obavami ako predchádzajúci. Epidémia sa opäť rozrastá. Pre odohratie stretnutí platia prísne bezpečnostné opatrenia.

1.kolo OSK KRAKOVANY – ŠK PARA HLOHOVEC TT D 2:16

Body OSK: Predný a Štefanka po 1.

Na stretnutie sme nastupili bez opory Stehlíka (pre pracovné zaneprázdnenie). Popelka pre dlhodobú chorobu (zlomená ruka) tiež nemohol nastúpiť. S minimálnymi možnosťami tréningu sme nastúpili do stretnutia s Marekom Vargom, Emilom Štefankom, Paťom Predným a dôchodcami Antonom Čelínom a Vladom Seitlerom. Mali sme proti sebe súpera s najvyššími ambíciami na prvenstvo PARA Hlohovec (mužstvo s podporou paraolympijského zväzu Slovenska). Ich zostava pozostávala z hráčov, ktorí pred pandémiou koronavírusu hrali III.ligu na čelných pozíciach. Po posilnení oddielu kvalitnejšími hráčmi s ambíciami hrať čo najvyššie v slovenskej lige, sa títo hráči dostali do 5.ligy. Ako družstvo paraolympionikov mali možnosť tréningov v tzv.bubline s paraolympijským výberom. Naše podmienky ako aj možnosti dopľnania hráčského kádra sú so súperom neporovnateľné. Tak aj vyznel výsledok stretnutia. Body sme získali za skrečovanie zápasov zo strany súpera. Predsa stojí za zmienku, že naši mladší hráči – Varga,Štefanka i Predný – odohrali so súperom slušné stretnutia a po vyrovnaných bojoch prehrávali svoje sety hlavne v koncovkách (Varga 2x a Predný 1x s minimálnym rozdielom v piatom sete). Čelín so Seitlerom na súperov nestačili, avšak so cťou sa popasovali aspoň v niektorých výmenách so súpermi.

STOLNOTENISOVÁ SEZÓNA 2020/2021 ZAČALA

Print Friendly, PDF & Email

1.kolo: OSK KRAKOVANY – ŠKP TRNAVA B 12:6

Body OSK: Stehlík a Varga po 3,5, Štefanka a Popelka po 2,5.

Úvod do novej sezóny 2020/2021 5.ligy ObSTZ Trnava nám tentokrát vyšiel nad očakávanie. Pred stretnutím sme mali pred súperom veľký rešpekt,lebo v jarnej časti minulého ročníka sme na domácich stoloch prehrali 7:11. Na zápas sme nastupovali po zvýšenej predsezónnej aktivite v príprave hráčov Stehlíka, Vargu, Štefanku i Popelku Žiaľ, naša opora,do ktorej sme vkladali veľké nádeje – Patrik Predný – nám pred sezónou oznámil, že dáva prednosť iným osobným prioritám. Pre budúcnosť stolného tenisu v Krakovanoch veľká škoda,ale musíme to rešpektovať. Je to odchod ďaľšieho nádejného pretekára,ktorý mal udržiavať tento šport v obci na slušnej úrovni. Boli by sme radi,keby sa opäť za zelené stoly vrátil. Inak aj tu sa budeme musieť spoľahnúť na cudzích hráčov.

A teraz k samotnému stretnutiu.

Zápas sa začal od začiatku pre nás vyvíjať úspešne.Vyhrali sme obe štvorhry. Štefanka s Popelkom vyhrali hladko 3:0. Aj Stehlík s Vargom viedlí hladko 2:0. Potom ale hostia vyhrali dva vyrovnané sety.Náš pár však drámu piateho setu nepripustil a hladko zvíťazil.

V prvých dvoch kolách dvojhier sme sa vypli k dávno nevídanému výkonu i výsledkami v jednotlivých stretnutiach. Z prvých deviatich dvojhier prehral iba Varga s Benkom(jednotka v drese hostí a jediná prehra Vargu v zápase) a ostatné dvojhry sme vyhrali. Teda viedli sme už 10:1(!). Veľký skalp si pripísal na svoje konto Emil Štefanka,ktorý ako jediný porazil jednotku súpera-Mira Benku pomerom setov 3:1. Ale súper nebol až taký slabý. Päť našich víťazných zápasov skončilo v pomere 3:2…. Potom nastalo v mužstve pochopiteľné uspokojenie(a tiež striedanie: Seitler za Popelku), čo súper využil na zmiernenie trpkej prehry.

Možno konštatovať,že predsezónny prístup k tréningom priniesol zlepšenie formy hlavne u Štefanku a Vargu, ktorí popri Stehlíkovi preukazujú viditeľný skok vo výkonnosti.

2.kolo: Slavoj BOLERÁZ – OSK KRAKOVANY 11:7

Body OSK: Stehlík 3, Varga 2, Popelka a Štefanka po 1.

Nezopakovali sme výkon z predchádzajúceho stretnutia. Domáci posilnení o Miloša Kormútha predstavujú silnejší kolektív ako vlani. Stehlík s Vargom uhrali päť bodov,ale Štefanka s Popelkom iba po bode.

3.kolo:OSK KRAKOVANY – OSK SUCHÁ n.P. A 7:11

Body OSK: Stehlík 3,5, Varga 2,5 a Popelka 1.

Nezvládli sme ani domáce stretnutie so Suchou. Do stavu 6:6 to bol vyrovnaný boj,ale potom sme dokázali zvíťaziť iba raz (Stehlík znížil na 7:8). V ďaľších vyrovnaných zápasoch(hlavne Vargu a Popelku) sme nedotiahli súboje do víťazného konca. Štefankovi sa nedarilo tak, ako proti Trnave. Prekvapujúco prehral aj Stehlík s ľavákom hostí Križanom.