Aktuálne výsledky Obecného stolnotenisového klubu OSK Krakovany

Stolným tenistom začala sezóna

Print Friendly, PDF & Email

Sezóna 2017/2018: Na úvod prehry

 

OŠK KRIŽOVANY B – OSK Krakovany B 12:6

Body OSK: Čelín 2, Ondrejovič a Valo po 1,5, Seitler 1.

 

Proti vlaňajšiemu účastníkovi 6.ligy sme odohrali dosť vyrovnanú partiu. Prehrali sme štyri päťsetové zápasy, keď vo všetkých z nich skončili posledné sety s minimálnym bodovým rozdielom…. Ak by to šťastie sa priklonilo na našu stranu, bol by výsledok 8:10. V športe sa na keby nehrá a tak sme odišli smutní, ale spokojní, že sme favorita dokázali riadne potrápiť. Vekový priemer našich hráčov v tomto zápase predstavoval číslo 69(!) rokov…. Hrali bez sme bez nášho rebríčkovo najlepšieho hráča(Emila Štefanku).

V tejto sezóne béčko posilnili na základe rebríčkového postavenia minulej sezóny Čelín a Ondrejovič. Predný a Ďurža môžu v tohtoročnej sezóne hrať iba za áčko.

 

STK HOSTE – OSK KRAKOVANY A 13:5

Body OSK: Stehlík 4,5, a Andris 0,5.

Aj v zápase 5.ligy sme prehrali štyri stretnutia v päťsetovom boji. Aj tu platí to, čo pre béčko – mať viac šťastia v koncovkách. Sile súpera úspešne čelil iba Stehlík a to je na víťazstvo v zápase málo. Ďuržovi ani Prednému sa nepodarilo dotiahnuť do víťazstva ani jeden súboj, hoci príležitosti mali….

Naši víťazne na turnaji v Bojničkách

Print Friendly, PDF & Email

Dňa 6.mája usporiadal stolnotenisový oddiel STK Bojničky turnaj pre hráčov 5. až 9.líg. Turnaja sa zúčastnilo 130 pretekárov. Z nášho oddielu to boli Stehlík, Predný a Nedorost. Po úspešnej baráži a záchrane 5.ligy dosiahli naši opäť ďalší úspech.

Naši muži brali všetky prvenstvá: V hlavnej súťaži zvíťazil Emil Stehlík (vo finále nad Sýkorom z Jasl.Bohuníc), súťaž útechy patrila Paťovi Prednému a súťaž štvorhier sa stala korisťou našej dvojice Stehlík-Predný. Chalani  sa týmto pričinili o dobrú reprezentáciu obce. Obsadenosť turnaja počtom účastníkov ako  aj kvalitou vysoko predčila aj majstrovstvo oblasti Trnava. Tej sa zúčastnilo 18 hráčov….

Chlapcom k úspechom gratulujeme a veríme, že nie sú posledné.

Víťazstvo v baráži

Print Friendly, PDF & Email

Baráž o zotrvanie v 5.lige.

OSK KRAKOVANY A – MTJ MORAVANY-PIEŠŤANY D  9:9, sety 37:33

Body OSK: Stehlík 4,5, Predný 2,5, Andris 1,5 a Ďurža 0,5.

Odveta:

MTJ MORAVANY-PIEŠŤANY D – OSK KRAKOVANY A 7:10, sety 32:35

Body OSK: Stehlík 4,5, Predný 3, Andris 1,5 a Štefanka 1.

 

Na základe súťažného poriadku sa v baráži o 5.ligu postavili proti sebe mužstvá, ktoré sa umiestnili na 10.mieste 5.ligy(OSK Krakovany) a na 2.mieste 6.ligy (MTJ Moravany-Piešťany D).

My sme k stretnutiam nastupovali s pocitom krivdy po nešportových výsledkoch našich súperov, dosiahnutých v záverečných kolách ročníka,ktoré nás posunuli do baráže.

Obe stretnutia baráže priniesli tuhé boje dvoch vyrovnaných kolektívov. V domácom zápase sme začali víťazstvami vo štvorhrách. Vo dvojhrách Stehlík svoje zápasy podľa predpokladov vyhral a nesklamal ani Predný, ktorý odohral všetky stretnutia v piatich setoch. Od ostatných hráčov sa očakávalo viac, ale súper mal tiež svoju kvalitu. A na našu smolu sa v druhom zápase dvojhier zranil Ďurža(natiahnutý sval na nohe).U súpera hrali prím Vytykač s Kaščákom a príjemne prekvapil mladý 13-ročný Danko Brenessel, ktorý bodoval v 3(!) stretnutiach. Zápas skončil remízou a tak  sa muselo rozhodnúť na stoloch súpera.

V odvetnom zápase vyrukovali domáci proti nám s posilou-Petrom Orihelom, ktorý ešte nedávno hájil prvoligové farby domáceho áčka. U nás zraneného Ďuržu nahradil Emil Štefanka zo 7.ligy. Odveta bola opäť veľmi vyrovnaná. Štvorhry sme si rozdelili po bode a úspešne sme začali dvojhry(Stehlík a Predný víťazstvami). Potom však domáci otočili a viedli do stavu 7:6. Potom však príjemne prekvapil Emil Štefanka,ktorý nečakane porazil mladého Brenessela a domáci sa už do konca stretnutia nevedeli schopiť a naši uspeli po tuhých bojoch v ostatných stretnutiach (Predný nad Kaščákom a následne Andris nad Brenesselom). Po dosiahnutí nášho 10.bodu sa už posledný zápas nehral. Rozhodujúce momenty stretnutia asi boli tieto:

  • Stehlík porazil Orihela po vyrovnanom zápase.
  • Hrali sa 4 päťsetové stretnutia a všetky sme vyhrali.
  • Neočakávané víťazstvo Štefanku nad Brenesselom.
  • A asi neočakávané prehry mladého Brenessela, ktorý v prvom zápase trikrát bodoval a teraz vyšiel bodovo naprázdno. S tým domáci asi nerátali.
  • Ale aj šťastie sa v týchto vyrovnaných zápasoch priklonilo na našu stranu-ale hádam aj zaslúžene.
  • Hoci Andris a Štefanka vyhrali iba po jednom stretnutí treba poznamenať, že ani v ostatných zápasoch neodovzdali svoju kožu lacno.Bolo to víťazstvo kolektívu.

OSK Krakovany má možnosť hrať 5.ligu aj v budúcom ročníku.

Márny boj áčka vyhnúť sa baráži

Print Friendly, PDF & Email

18.kolo: Opäť tesná prehra áčka

 

OSK KRAKOVANY A – KST HLOHOVEC A 8:10

Body OSK: Stehlík 4,5, Andris 1,5, Ďurža a Predný po bode.

Nešťastná prehra po vyrovnanom boji.

 

 

OK NIŽNÁ – OSK KRAKOVANY B 5:13

Body OSK: Predný 4,5, Štefanka 3,5, Ďurža 2,5, Nedorost 2 a Valo 0,5.

Suverenné víťazstvo sme zopakovali z jesennej časti aj na stoloch súpera.

 

19.kolo: Béčko na víťaznej vlne, áčko smeruje k zostupu

 

OSK KRAKOVANY B – TJ Slovan ČERVENÍK 11:7

Body OSK: Predný 4, Ďurža 3, Štefanka 2,5 a Valo 1,5.

Béčko hrá v pohode. Predposledný Červeník sme zdolali podľa našich predstáv. Opäť suverenný výkon Paťa v dvojhrách. Mužstvo podalo kolektívny výkon, keď zabral každy jednotlivec.

 

MSTK LEOPOLDOV C – OSK KRAKOVANY A 16:2

Body OSK: Andris 1, Čelín a Nedorost po 0,5.

Vzhľadom na prekvapujúce víťazstvo poslednej Dobrej Vody  s druhým Bolerázom sme sa ocitli vo veľmi nebezpečnom postavení. Situáciu môže zlepšiť iba výhra nad Dobrou Vodou v budúcom kole na našich stoloch….

 

20.kolo

OSK KRAKOVANY – ŠK DOBRÁ VODA B 12:6

Body OSK: Stehlík 4,5, Andris 3,5, Predný 3 a Ďurža 1.

Prehrávali sme 2:4… Zápas nezačal pre nás dobre. O víťazstvo sme museli s predposledným mužstvom tabuľky bojovať.Nakoniec sme jasne zvíťazili hlavne po dobrých výkonoch vo dvojhrách. Potešiteľná je zlepšujúca forma Andrisa. Paťo opäť nesklamal.

 

Slávia ZELENEČ B – OSK KRAKOVANY B 10:8

Body OSK: Predný 4,5, Ďurža a Valo po 1,5, Štefanka 0,5

Viedli sme do stavu 8:7… V zápase sa absolutne nedarilo Štefankovi, ktorý nezískal vo dvojhrách ani jedno víťazstvo, čo bolo vlastne hlavnou príčinou prehry. Zápas sme prehrali o 5 setov. Doma sme však tohto súpera porazili rovnakým pomerom, no rozdiel v setoch bol plus 6 v náš prospech, čo znamená, že pri rovnosti bodov máme výhodu jedného setu…

 

21.kolo

OSK KRAKOVANY B – TJ SASINKOVO A 7:11

Body OSK: Predný 3, Ďurža 2, Nedorost 1, Valo a Seitler po 0,5.

Proti druhému mužstvu tabuľky a asi aj postupujúcemu mužstvu do 6.ligy sme odohrali pomerne vyrovnaný zápas.

 

STK SUCHÁ n.P. – OSK KRAKOVANY A 8:10

Body za OSK: Andris a Stehlík po 3,5, Predný 3,0.

Opäť sa ukázalo, že keď zabojujú aspoň traja hráči mužstva, musí sa dostaviť úspech. Nedarilo sa Ďuržovi, ktorý tiež mohol bodovať. Len aby nebol náš finiš neúspešný, lebo sa dejú neočakávané výsledky našich súperov v boji o záchranu (Hoste porazilo neohrozene prvý Leopoldov, ktorý nastúpil iba s dvoma hráčmi základnej zostavy, v ktorej hrávali počas celej súťaže!!!!).

 

 

22.kolo

OSK KRAKOVANY A – OSTK ŠPAČINCE B 10:8

Body OSK: Stehlík 4,5, Andris 2,5, Predný 2,0 a Ďurža 1,0.

Vydarené stretnutie so šťastným koncom pre nás. Za stavu 8:8 vyhrali posledné stretnutia Ďurža a Andris po tuhých päťsetových stretnutiach (víťazné sety skončili na 11 resp.12). Avšak ani toto víťazstvo nás nezachránilo od baráže, lebo vedúci Leopoldov „dokázal prehrať“ aj s ďaľším naším súperom-III.ZŠ Hlohovec. V tabuľke končíme na 10.mieste o bod za mužstvami Hoste a III.ZŠ Hlohovec….To,že postupujúci Leopoldov nehral v plnej sile len proti našich súperom v boji o záchranu ovplyvniť nevieme.Ostatných 20 zápasov hral Leopoldov v plnej sile!!!  Z nášho hľadiska  tento podraz nikto nedokáže, ale my sa cítime veľmi podvedení a znechutení konaním suverenného postupujúceho.

 

STK VODERADY B – OSK KRAKOVANY B 2:16

Body OSK: Predný a Valo po 4,5, Ďurža a Štefanka po 3,5.

Suverenné víťazstvo na záver proti poslednému mužstvu. Béčko týmto obsadilo 7.miesto v tabuľke, iba bod za Nižnou, ktorú sme v oboch zápasoch suverénne porazili….

Za zmienku na záver ešte treba poznamenať, že Paťo Predný skončil v úspešnosti na 6.miste v 7.lige (čo sa týka počtu víťazstiev dokonca na 4.mieste…), čo za jeho krátku športovú činnosť je obdivuhodné. Škoda len, že po skončení gymnázia bude jeho športová kariéra asi naštrbená…. Budúcnosť športová, ale hlavne životná je v jeho rukách. My mu prajeme, aby tieto dva životy vedel zľadiť a pokračoval v oboch tak skvele, ako sa mu to podarilo na tom športovom poli za posledné 2 roky.

17.kolo: Tesné prehry

Print Friendly, PDF & Email

OSK KRAKOVANY B – TJ KOČÍN-LANČÁR 8:10

Body OSK: Predný 3,5, Ďurža 2,5 a Nedorost 2.

STK HOSTE – OSK KRAKOVANY A 10:8

Body OSK: Stehlík 4,5, Andris 2,5 a Predný 1.

V 17.kole utrpeli obe naše mužstvá najtesnejšie prehry. Obe stretnutia mali spoločný znak v tom, že u oboch mužstiev zlyhal jeden hráč, ktorý nedokázal bodovať. U béčka to bol Emil Štefanka, ktorý po dobrých predchádzajúcich stretnutiach nezískal ani bod a podobne v stretnutí áčka nebodoval prekvapujúco Ďurža. Viac bude bolieť prehra áčka, kde sa začínajú objavovať prekvapujúce výsledky, teda výhry pásmom zostupujúcich mužstiev s papierovými favoritmi. Hlavne výhra poslednej Dobrej Vody s treťou Bukovou. Preto boj o záchranu 5.ligy bude ešte veľmi zaujímavý. Žiaľ v áčku Stehlík sám na úspechy nestačí…. Béčko by už starosti so záchranou nemalo mať, ale aj tu sa rodia neočakávané výsledky.

Tabuľka súťaže po 17. kole – 5. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Kontum. Skóre Body
1. Postupující Leopoldov C 17 14 2 1 0 218:88 47
2.   Boleráz A 17 13 2 2 0 205:101 45
3.   Špačince B 17 10 2 5 0 169:137 39
4.   Jaslovské Bohunice B 17 9 2 6 0 162:144 37
5.   Suchá A 17 9 2 6 0 161:145 37
6.   Buková A 17 9 2 6 0 157:149 37
7.   KST Hlohovec A 17 8 2 7 0 159:147 35
8.   Hoste A 17 5 2 10 0 131:175 29
9.   ŠK Hlohovec B 17 5 2 9 1 108:198 28
10.   Krakovany A 17 3 4 10 0 138:168 27
11.   Dobrá Voda B 17 2 2 13 0 102:204 23
12. Sestupující Zeleneč A 17 3 0 14 0 126:180 23
 
Tabuľka súťaže po 17. kole – 7. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Postupující Bojničky A 17 17 0 0 230:76 51
2.   Sasinkovo A 17 15 0 2 199:107 47
3.   Častá A 17 11 2 4 181:125 41
4.   Trebatice A 17 8 5 4 160:146 38
5.   Kočín-Lančár A 17 8 2 7 158:148 35
6.   Nižná A 17 5 5 7 135:171 32
7.   Zeleneč B 17 6 3 8 143:163 32
8.   Krakovany B 17 5 3 9 136:170 30
9.   Leopoldov E 17 3 4 10 125:181 27
10.   Trakovice A 17 3 3 11 125:181 26
11.   Voderady B 17 3 2 12 128:178 25
12. Sestupující Červeník A 17 3 1 13 116:190 24

Derby s Trebaticami prvý krát nerozhodne a jasné víťazstvo áčka

Print Friendly, PDF & Email

16.kolo:

OSK KRAKOVANY B – OFK TREBATICE A 9:9

Body OSK: Predný 3,5, Štefanka 3 a Ďurža 2,5.

Skutočné a pravé derby, tentokrát s úspešným záverom na našej strane. V jesennej časti sme pomerne nešťastne prehrali v Trebaticiach 11:7, keď až 5 zápasov sme prehrali v päťsetových súbojoch. Tentokrát sa nám podarilo stretnutie s nepriaznivým vývinom dotiahnuť do remízy. Prehrávali sme 2:7, neskôr 4:8 a aj 6:9. Ťahúni nášho mužstva – Predný, Štefanka i Ďurža – však svoje záverečné dvojhry dotiahli do víťazstiev. Ten posledný Emil Štefanka. V poslednom súboji viedol v piatom sete 10:6, súper znížil na 10:9 no a potom nasledovala predsa len víťazná loptička pre nášho hráča. Pre úspech mužstva je potrebné, aby zabrali aspoň traja hráči družstva. To sa v tomto stretnutí aj stalo. Ostatní naši hráči v zápase – Valo, Procháska i Seitler – na súpera už nestačia. Škoda, že pre pracovné povinnosti nemohol nastúpiť Nedorost. Remízou sme si upevnili 7.miesto v tabuľke a od 5.miesta nás delí iba jeden bod… Zatiaľ najvyššie postavenie béčka v tabuľke 7.ligy v tomto ročníku.

Táto remíza medzi naším béčkom a súperovým áčkom je prvým naším úspechom vo vzájomných súbojoch 7.ligy.

Tabuľka súťaže po 16.kole – 7. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Postupující Bojničky A 16 16 0 0 217:71 48
2.   Sasinkovo A 16 15 0 1 194:94 46
3.   Častá A 16 10 2 4 169:119 38
4.   Trebatice A 16 8 5 3 152:136 37
5.   Kočín-Lančár A 16 7 2 7 148:140 32
6.   Zeleneč B 16 6 2 8 134:154 30
7.   Krakovany B 16 5 3 8 128:160 29
8.   Nižná A 16 4 5 7 125:163 29
9.   Leopoldov E 16 3 3 10 116:172 25
10.   Voderady B 16 3 2 11 121:167 24
11.   Trakovice A 16 2 3 11 114:174 23
12. Sestupující Červeník A 16 3 1 12 110:178 23

ŠK III.ZŠ HLOHOVEC B – OSK KRAKOVANY A 0:18

Body OSK: Stehlík, Andris, Predný a Ďurža po 4,5

Domáci nastúpili s torzom mužstva (bez Riapoša, Šiškovej a Šišku). Ani ich najlepší hráč Ján Lackovič nedokázal uhrať bod. Absencia opôr domácich bola zo zdravotných dôvodov i pracovného zaneprázdnenia a my sme situáciu využili naplno. Je to dôležitá výhra v boji o záchranu 5.ligy.

Tabuľka súťaže po 16. kole – 5. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Kontum. Skóre Body
1. Postupující Leopoldov C 16 13 2 1 0 202:86 44
2.   Boleráz A 16 12 2 2 0 195:93 42
3.   Špačince B 16 10 1 5 0 160:128 37
4.   Buková A 16 9 2 5 0 150:138 36
5.   Jaslovské Bohunice B 16 9 2 5 0 154:134 36
6.   KST Hlohovec A 16 8 2 6 0 151:137 34
7.   Suchá A 16 8 2 6 0 151:137 34
8.   Krakovany A 16 3 4 9 0 130:158 26
9.   Hoste A 16 4 2 10 0 121:167 26
10.   ŠK Hlohovec B 16 5 1 9 1 99:189 26
11.   Zeleneč A 16 3 0 13 0 124:164 22
12. Sestupující Dobrá Voda B 16 1 2 13 0 91:197 20

15.kolo Dôležitá remíza áčka

Print Friendly, PDF & Email

OSK KRAKOVANY A – Slavoj BOLERÁZ 9:9

Body OSK: Stehlík 3,5, Andris 2,5, Predný 2 a Ďurža 1.

Proti druhému mužstvu tabuľky sme si moc trúfať nemohli, veď na jeseň sme u súpera vysoko prehrali. Napriek tomu sme v zápase neboli ďaleko od víťazstva. Opäť sme doplatili na štyri prehry vo vyrovnaných päťsetových stretnutiach a šťastie opustilo aj Stehlíka, ktorý v zápase jednotiek nedokázal vedenie 9:7 udržať na víťazstvo. Zápas ale poukázal na vyrovnanosť mužstiev 5.ligy. Nás však môžu v konečnom rátaní dosiahnuté remízy, či tesné prehry mrzieť, lebo v týchto vyrovnaných zápasoch sme mali k víťazstvám bližšie ako naši súperi.

Tabuľka súťaže po 15.kole – 5. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Kontum. Skóre Body
1. Postupující Leopoldov C 15 12 2 1 0 190:80 41
2.   Boleráz A 15 11 2 2 0 183:87 39
3.   Suchá A 15 8 2 5 0 144:126 33
4.   Jaslovské Bohunice B 15 8 2 5 0 140:130 33
5.   Buková A 14 8 2 4 0 133:119 32
6.   Špačince B 14 8 1 5 0 138:114 31
7.   KST Hlohovec A 14 7 2 5 0 133:119 30
8.   ŠK Hlohovec B 15 5 1 8 1 99:171 25
9.   Hoste A 15 4 2 9 0 115:155 25
10.   Krakovany A 15 2 4 9 0 112:158 23
11.   Zeleneč A 15 3 0 12 0 117:153 21
12. Sestupující Dobrá Voda B 14 1 2 11 0 80:172 18

STK ČASTÁ – OSK KRAKOVANY B 14:4

Body OSK: Šurín 2, Štefanka a Nedorost po 1.

Na zápas proti tretiemu mužstvu tabuľky sme cestovali silne oslabený. Opory béčka Predný a Ďurža zostali hrať za áčko, Nedorost nastúpil po chorobe. Mužstvo doplnili nestarnúci Valo a Seitler. Zápas sa skončil podľa papierových predpokladov, nakoľko sme nemali „ťahúňa“, ktorý by mužstvo potiahol. Napriek prehre je naše postavenie v tabuľke 7.ligy veľmi uspokojivé.

Tabuľka súťaže po 15.kole – 7. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Postupující Bojničky A 15 15 0 0 205:65 45
2.   Sasinkovo A 15 14 0 1 179:91 43
3.   Trebatice A 15 8 4 3 143:127 35
4.   Častá A 15 9 2 4 157:113 35
5.   Zeleneč B 15 6 2 7 128:142 29
6.   Kočín-Lančár A 15 6 2 7 137:133 29
7.   Nižná A 15 4 5 6 119:151 28
8.   Krakovany B 15 5 2 8 119:151 27
9.   Leopoldov E 15 3 3 9 109:161 24
10.   Voderady B 15 3 2 10 114:156 23
11.   Trakovice A 15 2 3 10 111:159 22
12. Sestupující Červeník A 15 2 1 12 99:171 20

Stolný tenis:14.kolo Dôležité víťazstvo béčka a tesná prehra áčka

Print Friendly, PDF & Email

OSK KRAKOVANY B – MSTK LEOPOLDOV E 10:8

Body OSK: Predný 4,5, Štefanka 4,0 a Ďurža 1,5.

Veľmi dôležité víťazstvo nás vyšvihlo v tabuľke 7.ligy na 7.miesto, čo je v tomto ročníku zatiaľ maximum. Mužstvo po dlhej dobe hralo v najsilnejšom zložení, ale so striedavými úspechmi jednotlivcov. So sebazaprením nastúpil chorý Ďurža(začo mu veľmi kolektív ďakuje) , ale jeho zisk čo i len jedného bodu v dvojhrách nám zabezpečilo cenné víťazstvo. Svoj optimálny výkon podal Štefanka, ktorý po prvýkrát vyhral všetky svoje dvojhry a tak sa pričinil spolu s Paťom Predným o úspech mužstva. Žiaľ naďalej sa nedarilo Nedorostovi a Valovi tak, ako si to sami predstavujú. Boli stretnutia, v ktorých mohli aj oni bodovať… Snáď si to šetria na niektorý z budúcich zápasov. Dúfam tiež, že víťazstvá Emila Štefanku mu pridajú na sebadôvere, ktorú tak veľmi potrebuje pre ďalšie stretnutia.

Tabuľka súťaže po 14. kole – 7. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Postupující Bojničky A 14 14 0 0 192:60 42
2.   Sasinkovo A 14 13 0 1 166:86 40
3.   Trebatice A 14 7 4 3 133:119 32
4.   Častá A 14 8 2 4 143:109 32
5.   Kočín-Lančár A 14 6 2 6 129:123 28
6.   Zeleneč B 14 6 1 7 119:133 27
7.   Krakovany B 14 5 2 7 115:137 26
8.   Nižná A 14 3 5 6 109:143 25
9.   Leopoldov E 14 3 3 8 101:151 23
10.   Voderady B 14 3 2 9 109:143 22
11.   Trakovice A 14 2 2 10 102:150 20
12. Sestupující Červeník A 14 2 1 11 94:158 19

ŠK Slávia ZELENEČ – OSK KRAKOVANY A 10:8

Body OSK: Stehlík 4,5, Predný 2 a Andris 1,5.

Stretnutie s nešťastným koncom. Za stavu 8:8 rozhodli zápasy Čelín a Predného o našej prehre. Paťo viedol v rozhodujúcom stretnutí 9:7 a prehral a Čelín v stretnutí „štvoriek“ prvý set suverénne vyhral, no zápas sa zvrtol v prospech domácich a tým aj v ich víťazstvo. Prehra nám už poriadne skomplikovala situáciu v boji o záchranu 5.ligy… Výkon Stehlíka a Predného bolo málo na zisk čo len remízy. Aj Andris hrá oproti minulosti pod svoje bývalé možnosti.

Tabuľka súťaže po 14.kole – 5. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Kontum. Skóre Body
1. Postupující Leopoldov C 14 11 2 1 0 176:76 38
2.   Boleráz A 14 11 1 2 0 174:78 37
3.   Buková A 14 8 2 4 0 133:119 32
4.   Suchá A 14 8 2 4 0 136:116 32
5.   Jaslovské Bohunice B 14 8 2 4 0 136:116 32
6.   Špačince B 14 8 1 5 0 138:114 31
7.   KST Hlohovec A 14 7 2 5 0 133:119 30
8.   ŠK Hlohovec B 14 4 1 8 1 89:163 22
9.   Hoste A 14 3 2 9 0 105:147 22
10.   Krakovany A 14 2 3 9 0 103:149 21
11.   Zeleneč A 14 3 0 11 0 109:143 20
12. Sestupující Dobrá Voda B 14 1 2 11 0 80:172 18

Stolní tenisti zahájili jarnú časť

Print Friendly, PDF & Email

12.kolo Dôležitá remíza béčka

OSK KRAKOVANY B – STK TRAKOVICE A 9:9

Body OSK: Predný 3,5, Ďurža 2,5, Štefanka 2 a Valo 1.

Zápas s predposledným mužstvom tabuľky opäť ukázal, že na Trakovice sa nám nedarí tak, ako si predstavujeme. Viedli sme síce 9:8 a papierovo mohol Ďurža vyhrať aj rozhodujúci posledný zápas, ale proti nepríjemnému súperovi (Tupý) znervóznel a nedokázal sa upokojiť. Napriek tomu je remíza cenná. Zachovali sme si od súpera odstup, čo môže byť pri konečnom účtovaní dôležité. Paťo Predný opäť dokázal, že je lídrom kolektívu. Škoda len, že nezískal plný počet bodov, lebo sám cíti, že tak to asi malo byť….

Blava JASL.BOHUNICE B – OSK KRAKOVANY A 15:3

Body OSK: Andris, Čelín a Predný po 1.

Proti favoritovi sme nastúpili bez Stehlíka(prac.povinnosti). Za danej situácie sme mohli získať snáď nejaký bod navyše, ale čo len k remíze sme mali predsa ďaleko.

13.kolo Prehry s favoritmi

OSK KRAKOVANY A – Victoria BUKOVÁ A 7:11

Body OSK: Stehlík 3,5, Andris 1,5, Čelín a Predný po 1.

Buková siaha po prvenstve a tak aspoň remíza by bol úspech. Neboli sme ďaleko od úspechu. Stehlík, Andris i Predný neboli ďaleko od výhier, ale predsa sa ukázalo, že súper bol nad naše sily.

STK BOJNIČKY A – OSK KRAKOVANY B 12:6

Body OSK: Predný 3, Valo 2 a Štefanka 1.

Bez chorého Ďuržu a pracovnými povinnosťami zaťaženého Nedorosta sme dosiahli na stoloch vedúceho mužstva slušný výsledok (doma v plnej zostave sme prehrali 2:16…). Šancu dostal aj mladý Dominik Baláž a nestarnúci Valo. Paťo opäť dokázal dobrú formu, Valo príjemne prekvapil, v silách Štefanku bolo tiež viac(pri trocha šťastí) a mladý 15-ročný Dominik zberá skúsenosti. Napriek tomu je béčko po prekvapujúcej prehre Trakovíc(doma s Nižnou) pevnejšie v strede tabuľky 7.ligy.

Tabuľka súťaže po 13. kole – 5. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Kontum. Skóre Body
1. Postupující Leopoldov C 13 10 2 1 0 164:70 35
2.   Boleráz A 13 10 1 2 0 157:77 34
3.   Buková A 13 8 2 3 0 126:108 31
4.   Špačince B 13 8 1 4 0 132:102 30
5.   KST Hlohovec A 13 7 2 4 0 126:108 29
6.   Jaslovské Bohunice B 13 7 2 4 0 125:109 29
7.   Suchá A 13 7 2 4 0 124:110 29
8.   ŠK Hlohovec B 13 4 1 7 1 88:146 21
9.   Krakovany A 13 2 3 8 0 95:139 20
10.   Hoste A 13 2 2 9 0 94:140 19
11.   Dobrá Voda B 13 1 2 10 0 74:160 17
12. Sestupující Zeleneč A 13 2 0 11 0 99:135 17
 
Tabuľka súťaže po 13. kole – 7. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Postupující Bojničky A 13 13 0 0 176:58 39
2.   Sasinkovo A 13 12 0 1 153:81 37
3.   Trebatice A 13 7 3 3 124:110 30
4.   Častá A 13 8 1 4 134:100 30
5.   Kočín-Lančár A 13 6 2 5 124:110 27
6.   Nižná A 13 3 5 5 107:127 24
7.   Zeleneč B 13 5 1 7 107:127 24
8.   Krakovany B 13 4 2 7 105:129 23
9.   Leopoldov E 13 3 3 7 93:141 22
10.   Voderady B 13 3 2 8 103:131 21
11.   Trakovice A 13 2 2 9 95:139 19
12. Sestupující Červeník A 13 1 1 11 83:151 16

JESEŇ ÚSPEŠNEJŠIA PRE BÉČKO

Print Friendly, PDF & Email

10.kolo – Prekvapujúca remíza áčka proti Suchej

TJ Družstevník SASINKOVO A – OSK KRAKOVANY B 13:5

Body OSK: Predný a Štefanka po 2, Valo 1.

Druhé mužstvo tabuľky a jediný prenasledovateľ vedúcich Bojničiek nastúpilo v najsilnejšom zložení a presvedčivo zvíťazilo. Nám chýbal Ďurža (nastúpi za áčko v 5.lige) a nedarilo sa Nedorostovi. Dvoch domácich popredných hráčov 7.ligy nedokázal z našich nikto poraziť a tak sa zrodilo jasné víťazstvo domácich.

OSK KRAKOVANY A – STK SUCHÁ n.P. A 9:9

Body OSK: Stehlík 4,5, Predný 2,5, Ďurža 2.

Proti druhému mužstvu tabuľky sme stratili víťazstvo. Nedarilo sa nedoliečenému Andrisovi. Škoda, prekvapenie bolo na dosah. Počas jesennej časti je to už tretia remíza v zápasoch, kedy sme boli k víťazstvám bližšie ako súperi.

11.kolo – Víťazné ťaženie béčka pokračuje

OSK KRAKOVANY B – STK VODERADY B 13:5

Body OSK: Predný 4, Štefanka 3,5, Ďurža 3,Nedorost 2 a Valo 0,5.

Presvedčivé víťazstvo s mužstvom, ktoré sa vekovým priemerom približuje nášmu priemeru. Opäť víťazstvo kolektívu. Zabrali prakticky všetci hráči. K stabilným oporám Ďuržovi a Prednému sa pridal so stúpajúcou formou aj Emil Štefanka a potešil výkonom aj Nedorost. Týmto víťazstvom končíme jesennú časť na príjemne prekvapujúco 8.mieste v strede tabuľky. Hoci po 5.kole sme nepoznali ani čo je to remíza, na jej konci možno konštatovať, že vypadnutiu sme sa už teraz vyhli a možno očakávať ešte zlepšenie, veď sme v kontakte s mužstvami stredu tabuľky pred nami…

OSTK ŠPAČINCE B – OSK KRAKOVANY A 11:7

Body OSK: Predný 3,5, Čelín 2,5, Ďurža 1.

Pre pracovné zaneprázdnenie nemohol nastúpiť Stehlík a tak proti poprednému mužstvu 5.ligy sme uhrali prijateľný výsledok. Príjemne prekvapil nielen Predný – ten sa už stal oporou nielen v béčku, ale aj áčku – ale aj Čelín. Nedarí sa stále Andrisovi, ktorý pociťuje bolesti ramena a hrá so sebazaprením. Mužstvo je s odstupom od prenasledovateľov s náskokom, ale na jar nemusí stačiť. Pre kľudnejší spánok záchrany budeme musieť na jar ešte nejaké víťazstvo uhrať.

Tabuľka súťaže po 11. kole – 5. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Kontum. Skóre Body
1. Postupující Boleráz A 11 9 1 1 0 139:59 30
2.   Leopoldov C 11 8 2 1 0 139:59 29
3.   Suchá A 11 7 1 3 0 111:87 26
4.   Špačince B 11 7 1 3 0 112:86 26
5.   Buková A 11 6 2 3 0 104:94 25
6.   Jaslovské Bohunice B 11 6 2 3 0 102:96 25
7.   KST Hlohovec A 11 6 1 4 0 106:92 24
8.   Krakovany A 11 2 3 6 0 85:113 18
9.   Zeleneč A 11 2 0 9 0 85:113 15
10.   ŠK Hlohovec B 11 2 1 7 1 65:133 15
11.   Dobrá Voda B 11 1 2 8 0 61:137 15
12. Sestupující Hoste A 11 1 2 8 0 79:119 15
 
Tabuľka súťaže po 11. kole – 7. liga mužov
Poradie   Mužstvo Stret. Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Postupující Bojničky A 11 11 0 0 150:48 33
2.   Sasinkovo A 11 10 0 1 127:71 31
3.   Trebatice A 11 6 3 2 108:90 26
4.   Častá A 11 6 1 4 110:88 24
5.   Kočín-Lančár A 11 5 2 4 104:94 23
6.   Zeleneč B 11 5 1 5 98:100 22
7.   Leopoldov E 11 3 3 5 83:115 20
8.   Krakovany B 11 4 1 6 90:108 20
9.   Voderady B 11 3 2 6 89:109 19
10.   Nižná A 11 1 5 5 84:114 18
11.   Trakovice A 11 2 1 8 79:119 16
12. Sestupující Červeník A 11 0 1 10 66:132 12