Turnaj starostov KRAKOVANY 2022 – 24.ročník

Stolnotenisový turnaj starostov obcí proti pracovníkom TAVOS-u sa konal obvykle v období mena Jozef. Epidémia covidu však zasiahla aj pre poriadanie tohoto podujatia. Aj preto bol už 24.ročník posunutý na október roka 2022. Dva týždne pred voľbami si dali zraz starostovia a poslanci obcí proti svojmu dlhoročnému rivalovi. Oproti minulosti sa družstvo TAVOS-u posilnilo o príchod nového zamestnanca Milana Beluského, ktorý v tomto športe reprezentuje mužstvo Vrbového v 5.lige. Milan pomohol iba čiastočne v súťaži družstiev a potom v pomerne ťažkom boji vybojoval prvenstvo v súťaži jednotlivcov.

Hráči boli najskôr zaradení do 3 skupín. Výsledky dvoch najlepších hráčov oboch družstiev v skupinách sa zaratávali do zápasu družstiev. Starostovia a poslanci obcí zvíťazili v zápase družstiev 8:4.

Na základe výsledkov v skupinách sa potom hráči stretli v bojoch o najlepšieho hráča turnaja, najlepšieho hráča TAVOS-u i najlepšieho starostu. Tu sa najviac darilo už spomínanému Milanovi Beluskému z TAVOS-u, ktorý vyhral súťaž jednotlivcov a tým aj najlepšieho hráča TAVOS-u. Najlepším starostom bol opäť starosta Špačiniec Július Zemko. Treba ale poznamenať, že finále sa končilo po urputnom boji tesným výsledkom 3:2. Aj boj o tretie miesto medzi Jurajom Valom (Trebatice) a Máriom Beblavým (Dolný Lopašov) priniesol tuhý boj, v ktorom bol úspešnejší Valo po výsledku 3:1.

Vecné ceny a poháre najlepším odovzdali starosta Krakovian PhDr.Klínovský a zástupca TAVOS-u.Po turnaji nasledovalo príjemné posedenie účastníkov turnaja. Treba poďakovať aj obsluhujúcemu personálu, ktorý sa postaral tiež o príjemnú atmosféru počas celého turnaja.