Fotogalérie z udalostí v obci Krakovany

Úspešná jar našich mladých rybárov

Print Friendly, PDF & Email

  Rybárska sezóna v tomto roku začala trošku skôr, keďže sa už 15.4.2017 uskutočnili prvé prívlačové preteky v tomto roku Zepco cup v Červeníku. Na pretekoch sa zúčastnilo 26 pretekárov v troch kategóriách. Na týchto pretekoch si veľmi dobre počínali naši pretekári, keďže Maťko Augustín obsadil 1.miesto v kategórii U-10, Soňa Predná 1. miesto v kategórii U-18 a Patrik Predný 3. miesto v U-18.
  Nasledujúcim pretekom bol feedrový pretek Mivardi cup v Piešťanoch na Váhu, kde opäť naši pretekári nesklamali a Sebastián Hornák obsadil 4. miesto v kategórii U-10 a hneď za ním na 5. mieste skončil Maťko Augustín.
  Druhým kolom feedrových pretekov bol Robinson cup vo Vrbovom na Čerenci. Tam sa zúčastnil aj nováčik medzi rybármi Tomáš Jakubček, ktorý na svojich prvých pretekoch obsadil krásne 4. miesto v kategórii U-15, kde nachytal za 4 hodiny niečo okolo 11,480kg rýb. Taktiež 4. miesto v kategórii U-10 obsadil Sebastián Hornák s váhou rýb 15,400kg rýb.
3.6.2017 sa uskutočnili na Vážskom kanáli v Maduniciach majstrovstvá SR v LRU feeder juniorov, kde sme mali taktiež svoje zastúpenie. Našim mladým rybárom sa darilo a domov si priniesli krásne umiestnenia. Maťko Augustín sa stal majstrom Slovenska v kategórii U-10, Soňa Predná majsterkou Slovenska medzi dievčatami a vicemajsterkou Slovenska v kategórii U-18.
   Hneď v nasledujúci deň sa konal na tom istom mieste ďalší pretek zo seriálu kinder feeder tour, kde sa naši pretekári na stupne víťazov nedostali.
   Posledný víkend v júni sa konali už tradičné preteky základných škôl a obcí piešťanského okresu v love rýb na plávanú družstiev , kde mala aj naša obec svoje zastúpenie. Na týchto pretekoch sa našim pretekárom vždy podarilo umiestniť na debni. No tento krát to bolo náročné , nakoľko sme mali značne omladený tým , keď najstarším pretekárom bol len 10 ročný Maťko Augustín a tým bol zložený len z 3 pretekárov , nakoľko zvyšný dali prednosť iným činnostiam. No i tak nesklamali a získali krásne 3. miesto spomedzi 12 družstiev. Našu obec na týchto pretekoch reprezentovali Lenka Augustínová , Maťko Augustín a Janko Jakubček, za trénerskej podpory Patrika Predného.
   Na záver by som sa chcel všetkým deťom ako aj ich rodičom poďakovať, za vzornú reprezentáciu obce ako aj pánovi starostovi za materiálne zabezpečenie pre deti na tieto preteky, ako aj osobnú účasť na preteku, čo deti nesmierne povzbudilo a dosiahli krásny výsledok.

Text a foto: Pavol Predný

FOTO: 3.etapa Okolo Slovenska išla aj cez Krakovany 10.6.2017

Print Friendly, PDF & Email

Prezrite si fotogalériu z prejazdu cyklistov našou obcou.

V sobotu 10. júna prešli cez našu obec cyklisti v rámci medzinárodných pretekov Okolo Slovenska. Išlo o tretiu etapu, ktorá sa začínala v Nitre a končíla v Trnave.
Prejazd pelotónu našou obcou sa uskutočnil  časovom rozmedzí od 13.30 h približne do 13.50 h. Cyklisti sa budú pohybovali po ceste druhej triedy č. 504 od Piešťan, prešli cez Školskú ulicu  smerom na Čachtice (Nové Mesto nad Váhom). Viac info na: www.okoloslovenska.com 


3. etapa – Okolo Slovenska sobota 10.06.2017
12:15 Štart etapy 
cca. 17:45 Cieľ etapy
dĺžka etapy: 222,1 km (prechádza cez 45 miest a obcí)

  • 3 rýchlostné prémie: Čachtice, Brezová pod Bradlom, Trstín
  • 4 horské prémie: Havran, Štemberg, Poľana, U Štefku