Pozvánky na podujatia v obci Krakovany

Pozvánka na Slávnosti jesene 16.-19.9.2022

Print Friendly, PDF & Email

Miestna skupina Slovenského Červeného kríža Krakovany v spolupráci s Obcou Krakovany Vás pozýva na 17. ročník jesennej výstavy SLÁVNOSTI JESENE s podtitulom Návrat na tekvicový dvor, ktorá sa uskutoční v dňoch 16.–19. septembra 2022 v záhrade Kultúrneho domu v Krakovanoch.

Program:

Piatok 16.09.          18:00 hod. – hudobná skupina Borovienka
                                  privítanie hsotí z partnerských obcí z Poľska a Česka
Sobota 17.09.      15:00 hod. –slávnostné otvorenie výstavy
                                   od 15:00 hod. – Ľudová hudba Rovenec, spevácka skupina Klenovanka
                                   od 18:00 hod. Country hudba Country tip Brezová 
Nedeľa 18.9.        od 15:00 hod. – Dychová hudba Bučkovanka
Pondelok 19.9.       – program pre deti Mikroregiónu nad Holeškou “Mokrade-obnova života”

výstava ovocia, zeleniny * kompóty, džemy, likéry * liečivé rastliny * kvety * ozdobné a vyrezávané tekvice *  živá hudba * strukovinové kaše * domáce koláče * guláš * kapustnica  * krakoviansky prdkáč * živánska * pivo, víno, burčiak, nealko

Sprievodné podujatia: v piatok od 16:00 hod. výstava obrazov výtvarníka Jaroslava Svetlíka a Ing. Marty Mitošinkovej, výstava fotografií Piešťanského fotoklubu a fotografií “Životom v kroji” Ing. Petra Seitlera, 4. ročník súťaže o najkrajší výpestok (kategórie: ovocie, zelenina, kvety).

Prihláste sa do súťaže vo varení kapustnice

Print Friendly, PDF & Email

Mikroregión nad Holeškou organizuje v Trebaticiach v rámci Kapustových hodov  súťaž vo varení kapustnice. Propozície súťaže:
    termín- 10.9.2022  (sobota)          
    miesto- Areál zdravia Trebatice (parkovisko), príjazd zo Štúrovej ulici (za obecným úradom)
    súťažné družstvá- zástupcovia obcí (počet členov podľa uváženia)   
    harmonogram-     13,30 –   zraz účastníkov
                                     14,00 –  začiatok varenia
                                   15,30 –   vytvorenie hodnotiacej poroty z radov  súťažiacich družstiev                    
                                     17,00 –   ukončenie varenia
                                     17,15 –  hodnotenie
                                    17,30 –   vyhlásenie víťaza, cenu odovzdá predseda MNH Dušan Daloš a Juraj Valo
harmonogram je prispôsobený celkovému programu
podmienky-    každému družstvu bude pridelená kotlovina, tuhé palivo, manipulačný stôl, 10 kg kvasenej kapusty ( na základe podnetov množstvo upravené z 8 kg na 10 kg) , voda, „pokladnička na predaj kapustnice“-  a iné pomôcky) a ingrediencie si zabezpečí každé družstvo individuálne
Termín nahlásenia účasti- UTOROK, 06. 09. 2022 do 16,00 hod.  mailom- starosta@trebatice.sk resp. mob.: 0908 782 198 ( kvôli zaobstaraniu kotlov)
Je na zváženie každého družstva, aké množstvo uvarí, bude to pravdepodobne závislé i od množstva dodanej kapusty ( každé družstvo 10 kg) , predstava je 30 l,  množstvo nebude súťažným kritériom.
Uvarená kapusta bude predávaná  hosťom za 1,- € . Každé družstvo dostane od usporiadateľov „pokladničku“, do ktorej bude vyberať peniaze. Výťažok bude odovzdaný zástupcom MO JDS Trebatice ( spoluorganizátor podujatia, skutočne si odmenu zaslúžia, keďže cely týždeň pripravujú v kuchyni výrobky z kapusty) . Peniaze sa spočítajú potom, ako sa kapustnica rozpredá- zodp. D. Daloš, Peter Kollár, poslanec OZ Trebatice.

Obec Trebatice a ZO Jednoty dôchodcov v Trebaticiach ďakuje všetkým, ktorí svojou účasťou prispejú ku skvalitneniu podujatia.
Tešíme na Vašu účasť!

Pozvánka na Cyklo Holeška tour 1.9.2022

Print Friendly, PDF & Email

Mikroregión nad Holeškou pozýva všetkých začínajúcich, pokročilých i profesionálnych cyklistov, ktorí si chcú vychutnať krásy nášho regiónu na dvoch kolesách, na podujatie Cyklo Holeška tour 2022, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 1. septembra 2022, s registráciou na mieste od 08:30 hod. na futbalovom ihrisku v Šípkovom. V termíne do pondelka 22. augusta je možnosť online registrácie pre tých, ktorí si chcú zabezpečiť k štartovnému aj pamätné tričko alebo šiltovku, základná online registrácia bude k dispozícii do pondelka 29. augusta, na webovej stránke www.inviton.sk. Samozrejme ráno v deň konania Cyklo Holeška tour bude k dispozícii autobus na zvezenie účastníkov aj s bicyklami. Tešíme sa na Vašu účasť.

XVI. ročník tradičného – rekreačného prejazdu na bicykloch cez jednotlivé samosprávy Mikroregiónu nad Holeškou. (nejedná sa o preteky)
Štart (registrácia od 08:30 h.) a cieľ  dňa 1. septembra 2022 v Šípkovom (na futbalovom ihrisku).
Trasa Cyklo Holeška tour 2022:

štart a cieľ v Šípkovom
prestávky:
Kultúrny dom Dolný Lopašov
rodný dom Štefana Moysesa Veselé

Nakoľko musíme tvoriť zoznam účastníkov, prosíme všetkých o registráciu vopred. Online registrácia – kliknite sem

Zároveň prosíme o sledovanie webu www.holeska.sk a udalosti na facebooku, kde sa dozviete bližšie informácie o prípadných opatreniach.
Tešíme sa na všetkých priaznivcov rekreačnej cyklistiky a nášho regiónu 01.09.2022 na futbalovom ihrisku v Šípkovom.

Folklórne slávnosti Krakovany 2022 zrušené

Print Friendly, PDF & Email

Milí priatelia, návštevníci krakovianskych slávností a ctení priaznivci folklóru! Dovoľujeme si vás informovať o zrušení tohtoročného 55. ročníka Folklórnych slávností Krakovany 2022, ktoré sa mali uskutočniť v termíne od 24. do 26. júna 2022. Nakoľko v kultúrnom dome prebieha rekonštrukcia a areál amfiteátra je v nevyhovujúcom technickom stave, folklórne slávnosti sa v tomto roku neuskutočnia. Veríme, že v budúcom roku sa stretneme pri tomto sviatku folklóru a uchovávania tradičnej ľudovej kultúry a ďalšími úspešnými ročníkmi budeme naďalej písať históriu tejto krásnej slávnosti ľudového umenia.

Pozvánka na RETRO DISCO 4.6.2022

Print Friendly, PDF & Email

Základná škola v Krakovanoch pozýva na tradičnú školskú RETRO DISCO, ktorá sa uskutoční v sobotu 4.6.2022 od 21:00 hod. v Kultúrnom dome v Krakovanoch. Hrá DJ Boris Seitler. Pripravené sú súťaže o „retro ženu“ a „retro muža“, tombola, gúláš, domáce zákusky, občerstvenie…

Vstupné 5,- €, rezervácie stolov na tel.: 0907 173 563 (v čase 14:00-21:00 hod.)