5.kolo: STK ŠPAČINCE B – OSK KRAKOVANY 17:1

Bod OSK: Varga

Na zápas sme nastúpili iba s tromi hráčmi. Okrem Vargu ešte Štefanka a Čelín. Pre pracovné,študijné či osobné dôvody sa štvrtý hráč nenašiel. Súper bol nad naše sily a naším hráčom nezostalo nič iné,ako si zatrénovať s kvalitnejšími hráčmi súpera. Žiaľ súperi sú nad naše sily.

6.kolo: OSK KRAKOVANY – MSTK TRNAVA B 6:12

Body OSK: Stehlík 3,5 a Varga 2,5

Proti vedúcemu mužstvu tabuľky(ale tiež oslabenému),ktorý je na čele bez bodovej straty, sme nastúpili doslova v okyptenej zostave. Varga nastúpil po prekonanej horúčke, Ondrejovič po dvojročnej absencii hrania a Valo prišiel vypomôcť,aby sme mali aspoň minimálny počet hráčov pre odohratie stretnutia. Ostatní hráči chýbali pre zdravotné, študijné či pracovné povinnosti. Bohužiaľ súčasné podmienky na šport sú kruté. Stále zostávame bez bodového zisku. Je tiež pravda,že naši doterajší súperi boli z hornej polovice tabuľky. V budúcom kole začíname so súpermi spodnej polovice tabuľky. Najbližšie zápasy nám ukážu, či zabodujeme a či budeme môcť pomýšlať ešte na záchranu.

7.kolo: MTJ PIEŠŤANY-MORAVANY – OSK KRAKOVANY 9:9

Body OSK: Stehlík 4,5, Varga 2,5, Štefanka 1,5 a Čelín 0,5

Počas celého stretnutia sme boli vo vedení.Vyhrali sme obe štvorhry a prvé dve dvojhry, teda viedli sme 4:0. Po druhom kole dvojhier však bol stav vyrovnaný 5:5, keď dokázal z našich bodovať iba Stehlík. Viedli sme naďalej, najskôr 7:5,potom 8:7 aj 9:8. V poslednom zápase Čelín po vyrovnanom boji podľahol Lacovi Košútovi 1:3 (sety 11, -10,-11,-8)…. Mrzí tiež prehra Mareka Vargu v poslednom kole dvojhier proti jednotke súpera Filipovi Zajačkovi, keď v piatom sete po tuhom boji a priaznivom vývine setu pre nášho hráča sme nakoniec ostali smutní my po prehre 10:12. Škoda, boli sme veľmi blízko k prvému víťazstvu v tomto ročníku. K stabilnému výkonu Stehlíka sa najviac priblížil Marek Varga (škoda prehry so spomínaným Zajačkom). Potešujúca je aj prvá výhra vo štvorhre Čelín-Štefanka. Žiaľ,Emilovi sa podľa jeho i načich predstáv nedarilo v dvojhrách. Myslím,že má na viac ako na jedno víťazstvo. To, že sme tento derby-zápas nedotiahli do víťazstva bola tiež skutočnosť, že domáci na zápas prvý krát povolali do zostavy skúseného Laca Košúta,ktorý sa troma bodmi najviac pričinil o konečnú remízu pre domácich. Získom bodu naviac sme sa odpútali z posledného miesta a taktiež sme nestratili kontakt s mužstvami, ktoré budú zrejme bodovať o záchranu. Z pohľadu na tabuľku máme pred sebou najbližšie zápasy s mužstvami tesne nad nami. Mužstvá z čelných pozícii máme za už sebou. Musíme len dúfať,že zlepšený výkon v tomto zápase potvrdíme v najbližších bojoch.