Foto: Rozsvietenie vianočného stromčeka

Print Friendly, PDF & Email

V stredu podvečer, presne na deň Mikuláša 6.12. 2017 sme sa s deťmi z materskej aj základnej školy a s rodičmi i ďalšími občanmi Krakovian vybrali v lampášikovom sprievode hľadať Mikuláša. Najskôr sme už tradične zavítali k Múzeu pod krakovskú bránu, kde sme koledovali. Namiesto Mikuláša sme si však vykoledovali čerta, a tak sme po malom občerstvení museli ísť hľadať ďalej. A našli sme ho. Bol ukrytý pri vianočnom stromčeku na námestí a netrpezlivo vyčkával deti. Spolu sme potom odpočítali rozsvietenie stromčeka a deti boli obdarované sladkými balíčkami. Pripravené bolo aj občerstvenie v podobe vianočného punču, čaju a chrumkavých koláčikov.

Foto: Vianočné trhy 2017

Print Friendly, PDF & Email

Ako už býva dlhé roky zvykom, prvú adventnú nedeľu 3.12.2017 sme opäť v kultúrnom dome v Krakovanoch zorganizovali krásne a tradičné podujatie Vianočné trhy, spojené s Vianočnou akadémiou detí materskej školy. Šikovní a obetaví rodičia v spolupráci s pani učiteľkami a pracovníkmi materskej školy sa postarali o bohaté občerstvenie v podobe sladkého punču pre deti i dospelých, rôznych sladkých, ale aj slaných dobrôt, kapustnice, či o predaj krásnych aranžmánov a vianočných dekorácií. Nechýbala ani podpora základnej školy, ktorej ochotné mamičky a pracovníci školy vytvorili a predávali taktiež ručne vyrobené dekorácie a aranžmány. Vďaka patrí aj ďalším predajcom, ktorí svojou účasťou a výrobkami  prispeli k atmosfére vianočných trhov. O 15:00hod. spríjemnila program Vianočná akadémia detí, ktoré si s pani učiteľkami pripravili  predstavenie plné pesničiek a tanca „Ako si zvieratká spravili Vianoce“. Na záver si spolu s deťmi a pani učiteľkami prišli zaspievať aj odvážne mamičky pieseň „Šťastné a veselé“

Pozvánka na tradičné vianočné trhy 3.12.2017

Print Friendly, PDF & Email

ZRŠ pri Materskej škole v Krakovanoch a kolektív MŠ Krakovany pozýva všetky deti, rodičov i starých rodičov na Tradičné vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 3. decembra 2017 od 14:00 hod. v Kultúrnom dome v Krakovanoch.

Pripravené sú:

  • vianočná akadémia detí z MŠ
  • tvorivé dielne
  • vianočný dekoračný tovar domácej výroby
  • domáce koláčiky, čajové pečivo
  • vianočný punč, alko i nealko občerstvenie
  • vianočná kapustnica
  • detský kútik s anjelikmi

FOTO: Smejko a Tanculienka 14.11.2017

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 14.11.2017 sme sa s deťmi zúčastnili hudobného predstavenia obľúbených chrobáčikov Smejka a Tanculienky v kultúrnom dome v Šterusiach. Predstavenie bolo plné zábavy, piesní, tanca a radosti. Odvážne deti sa zapojili aj priamo do deja rozprávok, ktoré dramatizovali spolu so Smejkom a Tanculienkou na pódiu. Na záver si deti mohli zatancovať s motýlikom a vyfotografovať sa s nimi. Viac si už môžete pozrieť v našej fotogalérii. 

FOTO: Šarkaniáda MŠ a ZŠ 20.10.2017

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 20.10.2017 sme sa spolu s „našimi“ detičkami zúčastnili vrámci spolupráce so základnou školou spoločnej Šarkaniády, ktorú organizovala zábavná agentúra Step UP na futbalovom ihrisku. Deti si po privítaní vyrobili vlastných šarkanov, s ktorými si potom mohli zabehať, vyblázniť sa a zatancovať. Pripravené boli aj ďalšie atrakcie: ako rytieri putovali čarovným lesom, kde sa museli popasovať s rôznymi strašidlami a divokými zvermi, jazdili na „metlových“ zvieratkách či zdolávali veľkú športovo-prekážkovú dráhu. Zábava sa vydarila a všetkým sa akcia veľmi páčila.

Foto: Deň zdravej výživy v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

V stredu 18.10.2017 sme v našej škôlke zrealizovali Deň zdravej výživy. Ráno pripravili detičky z oboch tried spolu s pani učiteľkami a pani školníčkou zdravé a chutné maškrty z ovocia a zeleniny. Potom k nám zavítalo bábkové divadielko Žužu s predstavením „O zdravej výžive“, na ktorom sa okrem škôlkarov zabavili aj prváčikovia, ktorých sme k nám pozvali. Na záver sme so zdravými dobrotami ponúkli aj bábkohercov a samozrejme aj všetkých ostatných. A ako to všetko prebiehalo si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Denný poriadok

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Čas

 

Činnosti
 6.30  –  9.30 Ranné aktivity:

hry a činnosti podľa výberu detí,

ranný kruh – spoločné diskutovanie,

zdravotné cvičenie a činnosti zabezpečujúce životosprávu

  9.30  – 10.10  

Dopoludňajšie  vzdelávacie  aktivity

 

10.10  –  11.45 Vonkajšie aktivity:

dopĺňanie hlavnej vzdelávacej činnosti,

spontánne hry, spontánne pohybové aktivity

11.45  –  14.50 Činnosti zabezpečujúce životosprávu – obed, odpočinok, olovrant
14.50  –  15.20 Popoludňajšie vzdelávacie aktivity

 

15.20  –  16.30 Hry a činnosti podľa výberu detí

ŠARKANIÁDA

Print Friendly, PDF & Email

                          

V piatok 20.10.2017 o 10.00 hod. sa deti zúčastnia na futbalovom štadióne v spolupráci so základnou školou     pod vedením animátorov z agentúry STEP UP ŠARKANIÁDY . Deti, ktoré majú doma šarkana si ho môžu v piatok priniesť do škôlky.

 

 

DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY a divadielko DOBRÚ CHUŤ

Print Friendly, PDF & Email

V stredu 18.10.2017 v dopoludňajších hodinách nás navštívi divadlo ŽUŽU, známe postavy z televíznej obrazovky – relácie Fidlibum a zahrajú deťom divadielko DOBRÚ CHUŤ.

V tento deň budeme mať  v materskej škole aj  DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY. Pripravíme si množstvo zdravých dobrôt /ovocné šaláty, mrkvové muffiny, banánové jednohubky, ovocné taniere……/a pohostíme aj prvákov  zo základnej školy, ktorí k nám prídu v tento deň na návštevu.