Foto: Cirkusové predstavenie v ZŠ

Print Friendly, PDF & Email

K životu detí, ale aj dospelákov patrí neodmysliteľne aj radosť, smiech a dobrá zábava. A tak sme prijali pozvanie pani riaditeľky základnej školy a v pondelok 13. mája sa zúčastnili cirkusového predstavenia z Ukrajiny. O desiatej hodine sme sa zhromaždili v telocvični, kde bol pripravený bohatý program v podaní dvoch artistov. Pestré vystúpenie odštartovali žonglérskym číslom, nechýbali rôzne kúzla, akrobatické a artistické kúsky, ale aj vtipné čísla s interakciou detí z obecenstva. Na záver potešila všetkých bublinová šou. Do škôlky sme odchádzali s dobrou náladou, príjemne pobavení.

Hlasujte za nový kolotoč na detskom ihrisku

Print Friendly, PDF & Email

Kolotoč na detskom ihrisku v Krakovanoch

Staňte sa súčasťou Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy, hlasujte za projekty a pomôžte nám robiť náš kraj lepším. V pilotnom ročníku Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy vyčlenilo zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na podporu občianskych a komunitných projektov sumu 250 tisíc eur. Tieto finančné prostriedky boli rozdelené na okresy podľa priemerného počtu trvale bývajúceho obyvateľstva Trnavského kraja. Celkovo máte možnosť hlasovať za 89 projektov, v ktorých predkladatelia žiadajú o sumu vyše 353 tisíc eur. Podporiť môžete aj projekt vybudovania nového kolotoča na detskom ihrisku v Krakovanoch. Online hlasovanie prebieha od 10. do 23. mája 2019.

Predkladateľ: Slavomír Ťupek
Lokalita: Detské ihrisko v obci Krakovany na Južnej ulici
Požadovaná suma: 3 027,00 €
Počet hlasov: 115
Detské ihrisko v našej obci je výnimočným miestom v tieni vysokých stromov. Miestom, kde sa mnohé deti a ich rodičia navzájom spoznávajú. Mnohé priateľstvá medzi ľuďmi vznikajú práve vďaka detskému ihrisku. Ihrisko spája ľudí, ktorí sa predtým vôbec nepoznali. Nový kolotoč zvýši záujem o detské ihrisko a privedie ďalšie deti s ich rodičmi na ihrisko. Vzniknú nové priateľstvá na dlhé roky.

Online hlasovanie prebieha od 10. do 23. mája 2019.

Hlasovať môžete na nasledujúcej stránke:
 
Náš projekt má názov Kolotoč na detskom ihrisku.

Pozvánka na Detský festival v pondelok 10.6.2019

Print Friendly, PDF & Email
Obecný Krakovany, Obec Trebatice v spolupráci so Základnou školou v Krakovanoch a Trebaticiach a Materskou školou v Krakovanoch a Trebaticiach pozýva deti a rodičov na Detský festival, ktorý sa uskutoční v pondelok 10. júna 2019 od 17,00 hod. v amfiteátri Kultúrneho domu v Krakovanoch. Vstup je voľný.

V programe vystúpia:
17:00 Smejko a Tanculienka
18:15 Miroslav “Bruise” Žilka
19:00 Malé, šikovné tanečnice zo ZUŠ vo Vrbovom

Sprievodné podujatia:
– rozprávkoví maskoti
– detská diskotéka

Pripravené je bohaté občerstvenie (teplé jedlo aj pitie). 

Foto: Bábkové divadlo – Mama, ocko a ja

Print Friendly, PDF & Email

V týždni s tematickým názvom “Rodina a jej členovia” sa deti zapájali do rôznych vzdelávacích aktivít na túto tému a zážitkovým učením si osvojovali členov rodiny, vzťahy v rodine, domáce práce a podobne. V piatok 3. mája k nám zavítalo bábkové divadielko Slniečko s rovnako tematickým príbehom “Mama, ocko a ja”. V podaní jedného bábkoherca, dvoch veľkých bábok, hudby, spevu a tanca sa deti dozvedeli, že treba poslúchať, upratovať si po sebe a jesť zdravé jedlá.

Foto: Ukážky letov dravcov

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 25. apríla sme mali možnosť spolu s deťmi pozorovať a zažiť v areáli materskej školy ukážky letov vzácnych operených dravcov. Navštívili nás sokoliari, aby nám predviedli, čo dokážu ich skrotení zverenci. Predstavili nám druhy, ako napríklad: výr skalný, plamienka, orol, sokol. Pani učiteľky boli čiastočne preskúšané z ornitológie a dozvedeli sme sa mnoho nových zaujímavostí. Najväčší úspech mal výr skalný, ktorý svojou majestátnosťou, krásou a obrovskými oranžovými očami zaujal všetky deti i pani učiteľky.

Deň otvorených dverí 2019

Print Friendly, PDF & Email

Počas veľkonočného týždňa mali možnosť rodičia i rodinní príslušníci detí nahliadnuť do výchovno-vzdelávacieho procesu v našej materskej škole. V stredu 17.apríla sme zorganizovali už tradičný Deň otvorených dverí. Od 7:30 do 10:30 sa rodičia, starí rodičia, ale aj mladší súrodenci zapájali do hravých tvorivých aktivít, pozorovali denný doobedňajší režim, zdravotné cvičenie a cielené vzdelávacie aktivity svojich ratolestí a prácu pani učiteliek v oboch triedach.

Veľkonočné prázdniny

Print Friendly, PDF & Email

 

Po zistení záujmu rodičov oznamujeme, že v našej materskej škole  budú v dňoch 18.apríla a 23.apríla 2019   veľkonočné prázdniny. Prevádzka bude ukončená   v stredu 17. apríla a opäť obnovená  v stredu 24. apríla 2019.

    Prajeme Vám Veselú veľkú noc !

    Veľa slniečka, radosť, smiech,

   dievčatkám veľa šibačov.