Pozvánka na tradičné vianočné trhy 2.12.2018

Print Friendly, PDF & Email

ZRŠ pri Materskej škole v Krakovanoch a kolektív MŠ Krakovany pozýva všetky deti, rodičov i starých rodičov na Tradičné vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 2. decembra 2018 od 14:00 hod. v Kultúrnom dome v Krakovanoch.

Pripravené sú:

  • vianočná akadémia detí z MŠ
  • tvorivé dielne
  • vianočný dekoračný tovar domácej výroby
  • domáce koláčiky, čajové pečivo
  • vianočný punč, alko i nealko občerstvenie
  • vianočná kapustnica
  • detský kútik s anjelikmi

JESENNÉ PRÁZDNINY

Print Friendly, PDF & Email

 

Po zistení záujmu rodičov o MŠ  bude v dňoch 29.10. a  31.10.2018 prevádzka materskej školy obmedzená na jednu triedu, prihlásené deti.

V piatok 2. 11.2018 bude prevádzka prerušená .

/ 30. októbra a 1. novembra sú štátne sviatky, prevádzka prerušená. /

Opäť sa stretneme 5. novembra 2018

                       

Depistáž  percepčných schopností

Print Friendly, PDF & Email

 

Vo štvrtok 25. októbra 2018 o 8.00 príde      Mgr. Jana Bugárová z CPPPaP v Piešťanoch vykonať deťom  ktoré sa pripravujú                     na primárne vzdelávanie v základnej škole depistáž percepčných schopností a reči. Deti , ktorých sa to týka je potrebné aby boli do 8.00 v škôlke.

Foto: Úcta k starším – vystúpenie detí MŠ

Print Friendly, PDF & Email

V nedeľu 21.10. vystúpilo zopár našich predškolákov na posedení pri príležitosti októbra – mesiaca úcty k starším so svojím programom. Po otvorení a príhovore pána starostu Klinovského, uviedol našich škôlkarov Jonáško Tureček s krátkou uvítacou básňou. Potom zaspievali pieseň “Tancovala babka…”, zatancovali v pároch na pieseň Mira Jaroša “U babičky” a na záver zarecitovali báseň “Babička naša milá”. Po programe dostal každý malú sladkú odmenu.

Foto: Týždeň zdravej výživy v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

Máme jeseň a s ňou prichádzajú aj prvé soplíky, kašlíky a iné bacily. Je preto dôležité starať sa o svoje zdravie a vo forme prevencie príjmom vitamínov a zdravých potravín, ktoré tieto vitamíny a iné dôležité látky obsahujú. A tak deti každoročne, o takomto čase, oboznamujeme hravou formou so zdravými a nezdravými potravinami, s vitamínmi a ich dôležitosťou pre náš organizmus. Inak tomu nebolo ani tento rok, a tak sa v týždni s témou Zdravá výživa deti prostredníctvom zážitkového učenia oboznamovali a rozlišovali zdravé a nezdravé potraviny. V stredu k nám zavítala Barborka Krajč Zamišková, aby deťom predstavila detskú knižku od Jána Uličianskeho “Máme Emu”. Hravou, zábavnou a dramatickou formou našich škôlkarov vtiahla do deja príbehu o vyčarovanej zábavnej učiteľke Eme. Program bol plný hudby, pohybu a smiechu. V piatok sme celý týždeň zavŕšili “Dňom zdravia”, kedy si deti z domu priniesli ovocie či zeleninu a v oboch triedach spolu s pani učiteľkami pripravovali zdravé dobroty. V triede mladších detí to boli ovocní ježkovia a banánovo-ovsené muffiny, v triede starších detí pripravovali kukuričných smajlíkov na sladký spôsob a plachetnice a člny s mrkvovou nátierkou na slaný spôsob. Na záver si spolu všetky deti zašportovali v prúdovom zdravotnom cvičení – “Zdolaj trasu a nakŕm hladošov”. Po popoludňajšom odpočinku sa deti z oboch tried navzájom poponúkali dobrotami, ktoré doobeda pripravili.

Foto: Šarkaniáda MŠ 2018

Print Friendly, PDF & Email

V druhý októbrový týždeň sa deti oboznamovali so vzdelávacou témou Šarkan letí. A okrem rôznych pokusov so vzduchom, farbami a hrami samozrejme nechýbali ani pokusy o púšťanie šarkanov. Nakoľko bolo síce krásne no takmer bezveterné počasie, pokusy púšťania šarkanov boli dva. Prvý krát sme sa s deťmi vybrali na futbalové ihrisko. Tam však šarkany skôr behali ako lietali. Druhý pokus sa konal na druhý deň, kedy sa už kde-tu objavili náznaky vetra, a tak si deti svoje šarkany skúšali ešte na školskom dvore. Dôležité bolo, že sa zabavili a dosýta vybehali i vylietali a každý zúčastnený obdržal diplom.

FOTO: Deň jablka 5.10.2018

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 5.10.2018 sme s deťmi v našej materskej škole oslávili “Deň jablka”. V triede starších detí sme najskôr identifikovali, že  vypestované suroviny (jablko) človek môže ďalej spracovávať na výrobky určené pre konzumáciu, ako je výživa, kompót či jablkový džús. Jednoduchú technológiu spracovania jabĺk – odšťavovaním si deti následne samy vyskúšali. Po degustácii jablkovej šťavy si spolu s mladšími deťmi zasúťažili v pití jablkového džúsu, v hre na čašníkov prenášali jablko na tácke, kotúľali loptičku po lavičke z jednej debničky do druhej, kŕmili sa jablkovou výživou poslepiačky a zahrali sa na cestu jabĺčka v tráviacom trakte. Na konci aktivít bol každý odmenený sladkými kúskami jablka a diplomom.

Foto: Exkurzia na výstave strašidiel na tekvicovom dvore

Print Friendly, PDF & Email

V dňoch 22. – 24.9.2018 sa konal už 15. ročník jesennej výstavy, ktorú každoročne usporadúva MsSČK Krakovany v spolupráci s obcou a ďalšími inštitúciami nevynímajúc ani našu materskú školu. A tak sme týždeň pred realizáciou výstavy spolu s deťmi, ale aj samotné pani učiteľky či šikovní a ochotní rodičia vyrábali, tvorili a vymýšľali exponáty a výrobky z látok, papiera, tekvíc, jedlých aj nejedlých a rôznych prírodných i umelých materiálov. V piatok 21.septembra sme všetky výtvory previezli do záhrady kultúrneho domu a nainštalovali na výstavu v podobe strašidelného hradu s veľkými i malými čarodejnicami, strašidlami, duchmi a inými potvorami. Mnohí si výstavu prišli pozrieť cez víkend. My sme sa na exkurziu s deťmi vybrali v pondelok 24.9. Deti si popozerali všetky vystavené exponáty, ochutnali aj výborný tekvicový kompót a teplý čajík. Od pracovníčok MsSČK dostali aj sladkú odmenu.