Začiatok školského roka

Print Friendly, PDF & Email

Na známosť sa všetkým dáva,

celkom nová čerstvá správa :

V pondelok 3. septembra 2018 od 6.30 hod.

otvára sa naša škôlka.

Všade hračky aj smiech detí,

slnko tu aj v zime svieti.

Vôkol kvety, veľa stromov,

nikomu sa nechce domov.

               TEŠÍME SA NA VÁS !!!!!

FOTO: Maturita predškolákov 2018

Print Friendly, PDF & Email

Utorok, 26. jún sa stal slávnostným najmä pre našich “najstarších” škôlkarov. Predškoláci sa lúčili so škôlkou a absolvovali svoju prvú skúšku života – maturitu predškoláka. Pozrieť  a potešiť sa zo svojich detí prišli aj rodičia. Povzbudiť a rozlúčiť sa so staršími kamarátmi nezabudli ani deti z mladšej triedy. Po slávnostnej ceremónii si deti medzi sebou vymenili darčeky a pohostili sa malým občerstvením. Na druhý deň odniesli predškoláci svoje tablo k obecnému úradu, kde ho vystavili do vitríny. Želáme im veľa šťastia a radosti v ich ďalšej kapitole života – základnej škole.

Letné prázdniny

Print Friendly, PDF & Email

Od  02. júla 2018 do 20. júla 2018 bude v našej materskej škole v prevádzke jedna trieda. Od 23. júla budeme mať prevádzku prerušenú.

Prajeme Vám krásne prázdniny, more veselých zážitkov, veľa oddychu a pohody!

Stretneme sa a tešíme sa na Vás opäť v pondelok 3. septembra 2018.

 

FOTO: Výlet na Minifarmu Lubina

Print Friendly, PDF & Email

Za krásneho letného počasia sme s deťmi v utorok 19.6.2018 vycestovali na koncoročný výlet na Minifarmu Lubina. V dobrej nálade sme šťastne docestovali, občerstvili sa a zahájili expedíciu “pohladkaj a nakŕm domáce zvieratká” (poznámka autora) A tak deti s nadšením (niektoré väčším, iné bojazlivo) hladkali, kŕmili, mojkali a rozprávali sa so zvieratkami. Potešili nás kozičky, ovečky, zajačiky, sliepočky, poníky, teliatko, kengury, oslík a mnoho ďalších zvieratiek. Najväčšia radosť bola z jazdenia na koníkovi. Spokojní a vyhladovaní sme sa išli najesť do penziónu ROH na Lubine, kde sa po výbornom obede len “zaprášilo” Šťastne unavení a zdraví sme sa s piesňou “Už sme doma, už sme tu” vrátili v poobedňajších hodinách do materskej školy.

FOTO: Divadielko Piki a Rybí kráľ v piešťanskej knižnici

Print Friendly, PDF & Email

V stredu 30. 5. 2018 sme sa s deťmi zúčastnili divadelného predstavenia v mestskej knižnici Piešťany. Rozprávku pod názvom “Rozkrávka” zahralo s originálnymi bábkami divadielko Piki. Po predstavení sme sa presunuli do výstavnej miestnosti, kde sa deti mohli interaktívne zabaviť výstavou na motívy povesti od Márie Ďuríčkovej “Rybí kráľ”. Zahrali sa na rybárov, vyskúšali si rybí basketbal, no najviac sa im páčilo v obrovskom bruchu Rybieho kráľa.

FOTO: Cesta Rozprávkovým parkom, Rakovice

Print Friendly, PDF & Email

V pondelok 11. 6. 2018 sme sa spolu s deťmi vybrali na cestu Rozprávkovým parkom do Rakovíc. Počas krásneho slnečného dopoludnia deti na  rozprávkových stanovištiach plnili rôzne úlohy športového, ale aj rozumového charakteru. Na chvíľu sme sa ocitli v rozprávkach pre deti známych aj menej známych, ako napríklad: Snehulienka, Šípová Ruženka, Popoluška, Šmoulovia, Shrek, Mrázik, Pocahontas, Tri prasiatka a mnohé iné. Pomáhali vodníkom v rybníku nájsť stratené žabky, Popoluške vytriediť gombíky a poskladať puzzle, Shrekovi vyslobodiť Fionu, rozveseliť smutného šaša, či zachrániť pani učiteľky z indiánskeho zajatia. Po absolvovaní všetkých stanovíšť sa deti dostali až ku kráľovskej rodine, ktorá ich za  šikovnosť a odvahu odmenila sladkými dobrotami. 

FOTO: Olympiáda MŠ 6.6.2018

Print Friendly, PDF & Email

V sprievode horúceho letného počasia sme v stredu 6.6.2018 zorganizovali na školskom dvore Olympiádu detí MŠ. Zahájili sme ju spoločným sprievodom na čele s olympijským ohňom a zástavou. Deti aj s pani učiteľkami sa ako správni športovci – olympionici na úvod rozcvičili na pieseň “Zum – zum – brekekeke”. Rozdelili sme sa na dve skupiny – družstvá staršej a mladšej triedy a deti súťažili v troch športových disciplínach:  hod loptou, skok do diaľky a beh. Po absolvovaní všetkých disciplín oboma družstvami pani učiteľky zhodnotili výsledky a vyhlásili sme víťazov z kategórií 1) dievčatá mladšej triedy, 2) chlapci mladšej triedy, 3) dievčatá staršej triedy, 4) chlapci staršej triedy. Víťazi získali medaile za svoje umiestnenie. V olympiáde išlo však najmä o zábavu a radosť z pohybu, preto boli odmenené všetky zúčastnené deti rovnako medailami, diplomom a drobnými darčekmi. Na záver sme si vypočuli a niektorí i zaspievali Štátnu hymnu Slovenskej republiky.