Čo si priniesť prvýkrát do škôlky

Print Friendly, PDF & Email
  • Podpísané papučky
  • Podpísané pyžamko
  •  Do skrinky náhradné  pohodlné oblečenie pre prípad, že sa dieťa pociká, obleje
  •  celý balík hygienických vreckoviek / najlepšie vyťahovacie v papierovej krabici /
  • Zubnú kefku a pastu
  • Deti staršej triedy úbor na cvičenie- krátke nohavice na gumu, tričko / všetko podpísané/
  • Na spanie jednu plyšovú hračku / podľa potreby a návyku / nie cumeľ.                                               Uteráky, poháriky na umývanie zúbkov a toaletný papier zabezpečíme.

 

Foto: Výtvarná súťaž Moja rodina Knižnica Piešťany

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 27.júna boli naši predškoláci opäť pozvaní do Mestskej knižnice v Piešťanoch, tentokrát, aby si prevzali ocenenie za výtvarnú súťaž, do ktorej sa zapojili. Traja najšikovnejší – Hanka Michalková, Sofia Bohunská a Dominik Bielik získali pre svoju škôlku Čestné uznanie poroty v podobe zarámovanej listiny, krásne rozprávkové knihy a iné hodnotné darčeky. Po vyhodnotení sa deti zabavili na divadielku O poslušných a neposlušných kozliatkach. V knižnici sme si spoločne pozreli aj pútavú výstavu nadrozmerných ilustrácií z knižiek pani spisovateľky Márie Ďuríčkovej.

Foto: Maturita predškolákov

Print Friendly, PDF & Email

Ako to už býva na konci školského roka, lúčili sa aj tento rok naši predškoláci so škôlkou, kamarátmi a celým personálom. Streda 26.júna patrila budúcim prváčikom, ktorí sa zúčastnili Maturitnej slávnosti v materskej škole. Deti po slávnostnom nástupe, zapísaní sa na rozlúčkovú listinu a rozlúčkovej piesni absolvovali malé maturitné “skúšanie”, ktoré všetci hravo zvládli. Nasledovala slávnosť stužkovania, rozlúčka s pani učiteľkami, kuchárkami, školníčkou a mladšími kamarátmi. Na svoje ratolesti sa prišli pozrieť aj rodičia, ktorým vypadla z oka nejedna slzička. Nechýbalo ani záverečné pohostenie a predškoláci potom v hudobnom sprievode odniesli svoje tablo na Obecný úrad, kde sme ho spoločne vyvesili do vitríny.

PRÁZDNINY

Print Friendly, PDF & Email

Od 1 . júla  2019 do 12.júla 2019 bude v našej

 materskej škole v prevádzke jedna trieda,                                                  

navštevovať ju budú prihlásené deti.

Od 15.júla budeme mať prevádzku prerušenú.

 Tešíme sa na Vás opäť v pondelok 2. septembra 2019.

 Prajeme Vám krásne prázdniny, more krásnych

 a veselých zážitkov,

 veľa oddychu a pohody !

FOTO: Koncoročný výlet Ranč pod Babicou

Print Friendly, PDF & Email

Školský rok sa patrí ukončiť nejakým pekným výletom. A tak sme si na piatok 21. júna “objednali” to najlepšie počasie a vyrazili s celým osadenstvom materskej školy na Ranč pod Babicou do obce Bojná. Cesta tam prebehla bez závažnejších komplikácií. Po príchode sa deti i dospelý personál posilnili desiatou pripravenou od pani vedúcej kuchyne, ale aj od mamičiek z batôžtekov. Sýti sme sa presunuli na exkurziu k zvieratkám. Deti najviac obdivovali divoké šelmy – tigre, medvede a rysy. Veľkú radosť mali z somárikov, ťavy či danielov. Na trávnatej ploche sme sa zahrali rôzne športové a pohybové hry a nechýbala ani jazda na koníkovi. Vyhladovaní sme sa na obed presunuli do miestnej reštaurácie, kde už na nás čakali prestreté stoly s výborným obedom. Podával sa zeleninový vývar a kuracie soté s ryžou a oblohou. Po obede sa deti mohli vyblázniť na ihrisku plnom zábavných atrakcií – hojdačky, kolotoč, vláčik či najobľúbenejšie pieskoviskové bludisko so šmýkačkami. Príjemne unavení a plní zážitkov sme sa o 14:50 hod. vrátili do Krakovian.

Maturita predškoláka

Print Friendly, PDF & Email

Milí rodičia budúcich prváčikov !

Srdečne Vás pozývame v stredu 26.júna 2019 o 9.30  na našu malú „škôlkársku maturitu“ , kde sa dozviete čo múdre hlavičky našich budúcich prváčikov už  vedia. Príďte im držať palce a spoločne sa s nimi rozlúčiť           so škôlkou.

                                                   Tešíme sa na Vás!

FOTO: Detský festival 2019

Print Friendly, PDF & Email

Na oslavu detí a rodiny sa tento rok spojili dve susedné obce – Krakovany a Trebatice, aby spoločne zorganizovali krásny, zábavný, hudbou a tancom nabitý program pod názvom Detský festival. V pondelok 10. júna tak v amfiteátri kultúrneho domu v Krakovanoch o 17 -tej hodine vystúpili populárne osobnosti detského a tanečného sveta Smejko a Tanculienka, Miroslav “Bruise” Žilka či tanečníčky z Cirkevnej ZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom, aby nám a najmä deťom svojím programom spríjemnili slnečný podvečer. Súčasťou bolo bohaté občerstvenie a návštevou potešili aj rozprávkové postavičky v podobe maskotov, s ktorými sa deti mohli vyfotografovať. Na záver nechýbala diskotéka v podaní DJa Dada.

FOTO: SVADBA v piešťanskej knižnici

Print Friendly, PDF & Email

V rámci spolupráce s Mestskou knižnicou v Piešťanoch sa naše šikovné deti zo staršej triedy zúčastnili na dvoch podujatiach k festivalu detskej literatúry Zlatá priadka Mária Ďuríčková a vystúpili tam so svojím hudobno-dramatickým programom Svadba. Scenár k Svadbe zostavili pani učiteľky z básničiek, riekaniek a piesní zozbieraných práve Máriou Ďuríčkovou v knižnej zbierke Zlatá brána. Prvý krát vystúpili vo štvrtok 13.júna o 13:30 na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej výtvarnej súťaže Povesti Dunajskej kráľovnej, venovanej 100. výročiu narodenia Márie Ďuríčkovej. Druhý deň, 14.júna o 10:00 vystúpili na komponovanom dramatizovanom čítaní a besede s detskou spisovateľkou Zuzanou Csontosovou a bábkoherečkami Barborou Krajč Zamiškovou a Viktóriou Sedlákovou. Za možnosť prezentovať sa s naším programom aj mimo Krakovian ďakujeme pani riaditeľke Mestskej knižnice Ing. Margite Galovej a dobre fungujúcej spolupráci s našou Materskou školou. Na záver len dodám, že deti boli úžasné! 

Pozvánka na Detský festival v pondelok 10.6.2019

Print Friendly, PDF & Email
Obecný Krakovany, Obec Trebatice v spolupráci so Základnou školou v Krakovanoch a Trebaticiach a Materskou školou v Krakovanoch a Trebaticiach pozýva deti a rodičov na Detský festival, ktorý sa uskutoční v pondelok 10. júna 2019 od 17,00 hod. v amfiteátri Kultúrneho domu v Krakovanoch. Vstup je voľný.

V programe vystúpia:
17:00 Smejko a Tanculienka
18:15 Miroslav “Bruise” Žilka
19:00 Malé, šikovné tanečnice zo ZUŠ vo Vrbovom

Sprievodné podujatia:
– rozprávkoví maskoti
– detská diskotéka

Pripravené je bohaté občerstvenie (teplé jedlo aj pitie). 

Foto: Rozprávkový park Rakovice

Print Friendly, PDF & Email

“Kde bolo, tam bolo…” touto frázou začínajú mnohé známe rozprávky. My sme sa, nie do jednej, ale hneď do niekoľkých preniesli v piatok 7.júna do obce Rakovice. V obecnom parku čakalo na deti mnoho známych klasických i moderných rozprávok a úloh, ktoré museli splniť, aby pomohli ich hlavným hrdinom. V rybníku lovili rybky a pomáhali žabkám naskákať do vody, hádali meno Martinka Klingáča, Popoluške pomohli dostať sa včas na bál, rozosmievali smutného šaša, skladaním veľkých puzzle sa zachraňovali pred čertovým vrecom, trom prasiatkam pomáhali stavať dom, zalietali si s ježibabou na metle a veľa ďalších zábavných zážitkov. Keď prešli všetky stanovištia v kráľovstve dostali od kráľovnej a ostatných členov rodiny sladučké odmeny. Strávili sme tak doobedie plné príjemných zážitkov a smiechu.