Foto: Deň matiek

Print Friendly, PDF & Email

Nedeľa 21.mája patrila naším najmilovanejším a najdrahším bytostiam, naším mamičkám/babičkám. Spoločne s obecným úradom a deťmi zo CZUŠ sv. Gorazda Vrbové (žiakmi ZŠ Krakovany) sme oslávili Deň matiek. Deti zo staršej triedy sa predviedli v country štýle a zatancovali dva tance, zarecitovali básničky. Deti z mladšej triedy zasa v tradičnom folklórnom prevedení zaspievali, zatancovali i zarecitovali. Na záver sme ešte mamičky potešili spoločnou pesničkou. 

Foto: Koncoročný výlet do Hvezdárne

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 16.mája sme podnikli dobrodružnú cestu za hviezdami a planétami do  Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika v Hlohovci. Po príchode na miesto sa deti občerstvili dobrotami, čo im nabalili mamičky a potom sme už nedočkavo „vzlietli“ ku hviezdam. V premietacej sále nám pracovník hvezdárne premietol detský vzdelávací film o vesmíre, porozprával o zaujímavostiach a zabavil vtipnou animovanou rozprávkou „Krava na mesiaci“ Na záver všetkých uchvátil laserovou show. Po programe sa deti odfotili pri foto stene kozmonauta a v pozorovateľni sme boli pozrieť ozajstný hvezdársky ďalekohľad.  Domov sme si odniesli pekné zážitky.

Foto: Deň Zeme

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 21. apríla sme spoločne oslávili v našej materskej škole Deň Zeme, ktorému sme sa venovali počas celého týždňa. Deti si vyrábali tematické čelenky, plagáty, stromčeky šťastia, land-art, navštívili nás sokoliari a na záver sme to ukončili športovo-zábavno- recyklačnými aktivitami. Na školskom dvore bolo pre deti pripravených 11 rôznych úloh, s ktorými sa hravo popasovali a nakoniec sme spoločne zakopali niekoľko druhov odpadu, ktoré po dvoch mesiacoch vykopeme, aby sme zistili, čo sa rozloží a čo nie – tzv. Eko pokus.

Výlet do MsK v Piešťanoch

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 30. mája 2023 o 9.30 hodine  ideme s deťmi do MsK v Piešťanoch pri príležitosti osláv výročia Kristy Bendovej, kde naše deti  staršej triedy budú reprezentovať našu škôlku s divadielkom O žuvačkovom ježkovi a zároveň sa zúčastnia vyhodnotenia výtvarnej súťaže do ktorej sa zapojili aj naše deti: ilustrácia rozprávky od Kristy Bendovej. O 12.00 sa vrátime naspäť k obedu. Prosíme Vás ,aby ste deťom do ruksaku pribalili len fľašu s vodou. Autobus hradí MsKPY.

Návšteva Legovne

Print Friendly, PDF & Email

Návšteva LEGOVNE

Vo štvrtok 1.júna 2023 o 8.30 hodine ideme s deťmi do Legovne v Piešťanoch a mestského parku. Desiatu zoberieme deťom zo sebou a k obedu sa vrátime do materskej školy. Prosíme rodičov, aby deti obliekli primerane k počasiu, nezabudli na prikrývku hlavy, obuv vhodnú do prírody a tiež na ochranu proti kliešťom. Zabezpečiť vhodnú doplnkovú stravu dieťaťu v malom podpísanom ruksaku – keksík, ovocie , nápoj v dobre zatváracej fľaške…..Cestovné a vstupné bude zaplatené z pokladne ZRŠ.