Foto: Exkurzia na výstave strašidiel na tekvicovom dvore

Print Friendly, PDF & Email

V dňoch 22. – 24.9.2018 sa konal už 15. ročník jesennej výstavy, ktorú každoročne usporadúva MsSČK Krakovany v spolupráci s obcou a ďalšími inštitúciami nevynímajúc ani našu materskú školu. A tak sme týždeň pred realizáciou výstavy spolu s deťmi, ale aj samotné pani učiteľky či šikovní a ochotní rodičia vyrábali, tvorili a vymýšľali exponáty a výrobky z látok, papiera, tekvíc, jedlých aj nejedlých a rôznych prírodných i umelých materiálov. V piatok 21.septembra sme všetky výtvory previezli do záhrady kultúrneho domu a nainštalovali na výstavu v podobe strašidelného hradu s veľkými i malými čarodejnicami, strašidlami, duchmi a inými potvorami. Mnohí si výstavu prišli pozrieť cez víkend. My sme sa na exkurziu s deťmi vybrali v pondelok 24.9. Deti si popozerali všetky vystavené exponáty, ochutnali aj výborný tekvicový kompót a teplý čajík. Od pracovníčok MsSČK dostali aj sladkú odmenu.

Foto: Šašo Jašo na návšteve v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 20.septembra 2018 k nám do materskej školy zavítal Šašo Jašo so svojím hudobno-pohybovým programom s jesennou tematikou. Pozitívnym a zábavným prístupom k deťom, pesničkami a hrami si okamžite získal všetky detské srdiečka. Rozveselil dokonca i pani učiteľky a všetok prítomný personál našej škôlky. Do svojho programu interaktívne zapojil deti, ale aj pani učiteľky a školníčku Janku. Spoločne sme si pospevovali jeho pesničky a nechýbala ani sladká odmena.

Foto: Adaptácia detí v našej MŠ

Print Friendly, PDF & Email

3. september 2018 bol dňom, kedy sa začal nový školský rok mnohým deťom, pani učiteľkám aj rodičom. Pre niektoré detičky to bol úplne prvý začiatok školského roka a oboznamovanie sa s novými kamarátmi, ľuďmi, denným režimom, či priestormi materskej školy. Niektoré zvládali tieto zmeny bez problémov a slzičiek, iné s občasnými slzami, ale aj vytrvalejším plačom. Ale to všetko už patrí k adaptačnému procesu v materskej škole. Nech už boli začiatky akékoľvek, viacmenej sa všetky deti v priebehu prvých troch týždňov zadaptovali a zvykli si na nový režim v ich živote. Postupne objavujú, že v materskej škole je veľa zábavy, hier a nových kamarátov.

Začiatok školského roka

Print Friendly, PDF & Email

Na známosť sa všetkým dáva,

celkom nová čerstvá správa :

V pondelok 3. septembra 2018 od 6.30 hod.

otvára sa naša škôlka.

Všade hračky aj smiech detí,

slnko tu aj v zime svieti.

Vôkol kvety, veľa stromov,

nikomu sa nechce domov.

               TEŠÍME SA NA VÁS !!!!!

FOTO: Maturita predškolákov 2018

Print Friendly, PDF & Email

Utorok, 26. jún sa stal slávnostným najmä pre našich “najstarších” škôlkarov. Predškoláci sa lúčili so škôlkou a absolvovali svoju prvú skúšku života – maturitu predškoláka. Pozrieť  a potešiť sa zo svojich detí prišli aj rodičia. Povzbudiť a rozlúčiť sa so staršími kamarátmi nezabudli ani deti z mladšej triedy. Po slávnostnej ceremónii si deti medzi sebou vymenili darčeky a pohostili sa malým občerstvením. Na druhý deň odniesli predškoláci svoje tablo k obecnému úradu, kde ho vystavili do vitríny. Želáme im veľa šťastia a radosti v ich ďalšej kapitole života – základnej škole.

Letné prázdniny

Print Friendly, PDF & Email

Od  02. júla 2018 do 20. júla 2018 bude v našej materskej škole v prevádzke jedna trieda. Od 23. júla budeme mať prevádzku prerušenú.

Prajeme Vám krásne prázdniny, more veselých zážitkov, veľa oddychu a pohody!

Stretneme sa a tešíme sa na Vás opäť v pondelok 3. septembra 2018.

 

FOTO: Výlet na Minifarmu Lubina

Print Friendly, PDF & Email

Za krásneho letného počasia sme s deťmi v utorok 19.6.2018 vycestovali na koncoročný výlet na Minifarmu Lubina. V dobrej nálade sme šťastne docestovali, občerstvili sa a zahájili expedíciu “pohladkaj a nakŕm domáce zvieratká” (poznámka autora) A tak deti s nadšením (niektoré väčším, iné bojazlivo) hladkali, kŕmili, mojkali a rozprávali sa so zvieratkami. Potešili nás kozičky, ovečky, zajačiky, sliepočky, poníky, teliatko, kengury, oslík a mnoho ďalších zvieratiek. Najväčšia radosť bola z jazdenia na koníkovi. Spokojní a vyhladovaní sme sa išli najesť do penziónu ROH na Lubine, kde sa po výbornom obede len “zaprášilo” Šťastne unavení a zdraví sme sa s piesňou “Už sme doma, už sme tu” vrátili v poobedňajších hodinách do materskej školy.