14.kolo:OSK KRAKOVANY – ŠKP TRNAVA B 7:11

Body OSK: Stehlík 4, Štefanka 1,5, Varga 1 a Predný 0,5

Výborné a vyrovnané stretnutie so súperom posilneným o Marka Antiča zo Srbska. Je to hráč,ktorý nepoznal doteraz porážku nielen v 5.lige, ale ani v 3.lige.Po vydarenej bitke ho porazil Stehlík a aj Marek Varga mal s ním veľmi blízko k výhre, keď pri vedení 2:1 na sety viedol vo štvrtom sete ešte 9:6(!), avšak nevyšla mu koncovka. Tentokrát sa nedarilo Paťovi Prednému,keď uhral v zápasoch dvojhier iba jeden víťazný set. Napriek tomu preukázali naši mladší hráči badateľný pokrok vo výkonnosti,čo je napriek dnešnej prehre veľmi pozitívny poznatok z tohto stretnutia.Škoda prehry vo štvorhre nášho páru Stehlík-Varga,pretože nedokázali dotiahnuť do víťazného konca vedenie 2:0 na sety…

Z nášho pohľadu malo toto stretnutie iba jedno mínus: A to, že sme nezískali aspoň remízu. Za výkon v zápase sme si to zaslúžili.

 

16.kolo OSK KRAKOVANY – ŠK Slávia STO ZELENEČ A 10:8

Body OSK: Stehlík 4, Štefanka 2,5, Varga 2 a Predný 1,5.

Predohrávka stretnutia (kvôli organizovaniu plesu v stanovenom čase vyžrebovania) so súperom, ktorý má iba o bod menej ako my. Postaveniu mužstiev v tabuľke zodpovedal aj priebeh stretnutia. Vyrovnanosť jednotlivých stretnutí sa niesla až do poslednej loptičky stretnutia.Mužstvá sa striedali vo vedení do stavu 5:5.Potom hostia odskočili na stav 5:7. Pamätné zostanú prehry Predného(2x),Štefanku i Vargu v päťsetových zápasoch, keď naši chlapci mali viacnásobné možnosti na víťazné zakončenie.Dovtedajšia bojovnosť našich tentokrát priniesla nakoniec svoje ovocie. Súper v ďalších bojoch bol úspešný iba raz zásluhou ich jednotky Zlatohlávka.Otočili sme na 9:7. Spomínaný Zlatohlávek znížil na 9:8(po päťsetovom boji s Predným,keď Paťo viedol 2:0 na sety),ale v poslednom (opäť päťsetovom) súboji Marek Varga zabezpečil dôležité víťazstvo.

Opäť možno konštatovať zlepšenie formy u Štefanku,Vargu i Predného. Paťo prehral tri päťsetové stretnutia,v ktorých mal viacero mečbolov. Ale predsa aj on po víťaznom päťsetovom stretnutí sa pričinil o dôležité body.Body Stehlíka boli očakávané a tiež je citeľná jeho zásluha na zlepšujúcej sa výkonnosti ostatných spoluhráčov vďaka zvýšenému záujmu o tréningy.

V tomto stretnutí sa hralo až osem päťsetových súbojov. Súper bol úspešný 5-krát a my 3-krát.Po smolnom našom začiatku prišiel šťastný koniec.