Vážení priaznivci stolného tenisu OSK Krakovany!

Z dôvodu inovácie webovej stránky obce Krakovany som sa oneskorene dozvedel ako prispievať s informáciami o výsledkoch nášho oddielu. Svoje príspevky som si uschovával na svojej stránke a teraz, keď nastal čas, že môžem prispievať správami o dianí v mužstve, sa rád o ne s Vami podelím.

Predkladám Vám krátke hodnotenia našich výsledkov od začiatku súťaže:

Stolní tenisti naštartovali ročník 2014/2015.

V novom ročníku bude naše A-mužstvo opäť súťažiť v 5.lige, kde bude obhajovať veľmi pekné 3.miesto z minulého ročníka. Bude to však ťažká úloha,nakoľko súťaž každým rokom získava na svojej kvalite. A my sme vstúpili do súťaže s problémami minulosti – absencie hráčov z titulu zamestnania. B-mužstvo štartuje v 7.lige a pokusí sa obhájiť 9.miesto. Tiež to nebude ľahké,hlavne pre generačné problémy. Mládež sa nevie chytať remesla a ťarcha ostane opäť na tých skôr narodených.

1.kolo: OSK Krakovany A – Družstevník Sasinkovo A 10:8. Body OSK: Stehlík 4,0, Andris 3,5, Štefanka 2 a Čelín 0,5. Proti nováčikovi súťaže sa nedarilo Čelínovi. Zabrali však ostatní a body zostali doma.

STK Sokolovce – OSK Krakovany B 14:4. Body OSK: Štefanka 2,5, Ondrejovič 1,5. Optimálne výkony podali iba bodujúci hráči. Valo, Procháska a Šurín na súperov nestačili.

2.kolo OSK Krakovany A – STK Malženice 6:12. Body OSK: Stehlík 2,5, Čelín 2,0 a Andris 1,5. Iba Stehlík a Čelín podali štandardné výkony. Ostatní nedokázali predať svoju výkonnosť.

STK Trakovice B – OSK Krakovany B 11:7. Body OSK: Nedorost 3,0, Procháska 2,0 a Ondrejovič 1 bod. Potešiteľné výkony Nedorosta a Prochásku, opäť bodoval Ondrejovič a zápas sa vôbec nevydaril Štefankovi. Škoda, boli sme blízko remízy proti favoritovi.

3.kolo MTJ Piešťany D – OSK Krakovany A 8:10. Body OSK: Stehlík 4,5, Andris 3,5 a Čelín 2,0. Ešte stále bez pracovnezaneprázdneného Šimončiča dokázali ostatní vydrieť víťazstvo. Štvrtý do partie Seitler na súperov v 5.lige nestačil, hoci kožu až tak lacno nepredával. A-mužstvo je po troch kolách na 5.mieste.

OSK Krakovany B – TJ Kočín-Lančár B 10:8. Body OSK:Procháska 3,5, Seitler a Štefanka po 2,5 a Ondrejovič 1,5. Úspech kolektívu, ale najmä bojovnosť Prochásku v poslednom zápase, keď za stavu 0:2 na sety dokázal zápas otočiť a tak sa pričinil o celkové víťazstvo mužstva a zisk dôležitých bodov. Potešiteľný je bodový zisk OndrejovičOkrema v treťom zápase za sebou… V tabuľke 7.ligy je B-mužstvo na 8.mieste.

12.10.2014 4.kolo OSK Krakovany A – Victoria Buková 11:7. Body OSK: Stehlík 4,5, Čelín 3,5, Seitler 2 a Ondrejovič 1. Okrem pracovnezaneprázdneného Šimončiča sme boli oslabení aj o chorého Andrisa. Našťastie súper prišiel tiež oslabený a body zostali doma. Hráči z B-mužstva si tak mohli zaknihovať víťazstvá v 5.lige. Po štyroch kolách sa držíme na treťom mieste, ale čakajú nás najbližšie ťažší a ambicionejší súperi.

12.10.2014 OŠK Križovany B – OSK Krakovany B 16:2. Body OSK: Procháska a Štefanka po 1 bode. Súper bol nad naše sily. Dlho to v zápase vyzeralo, že nezískame ani set. V druhej polovici stretnutia, keď už bolo o víťazovi rozhodnuté predsa sme dokázali súperovi lepšie vzdorovať a pri troche šťastia sme mohli pridať ešte nejaký bod. Po štyroch kolách sme na 9.mieste z dvanástich mužstiev súťaže. Najbližšie privítame doma posledné Sasinkovo….

19.10.2014 OSK Krakovany B – Družstevník Sasinkovo B 10:8. Body OSK: Štefanka 4,0, Nedorost 3,0, Procháska 2,5 a Valo O,5. Zápas sa hral v Trebaticiach,lebo v kultúrnom dome prebiehala príprava na hody. Mužstvo vyhralo po bojovnom výkone celého kolektívu, v ktorom sa absolutne nedarilo Seitlerovi. Práve s týmto súperom dokázal vyhrať pred rokom všetko, čo sa dalo. Šport je však vrtkavý. Týmto víťazstvom sme sa posunuli na 8.miesto.

STK Hoste – OSK Krakovany A 12:6. Body OSK: Stehlík 3,5 a Čelín 2,5. Zápas sme odohrali s torzom mužstva opäť bez Šimončiča a Andrisa. Pre hráčov B-mužstva Štefanku a Ondrejoviča boli domáci hráči prisilní. Za momentálneho stavu je 6.miesto odzrkadlením súčasných možností a problémov, aké mužstvo prežíva. Po 6.kole nás čaká prestávka, ktorá nám príde tentokrát naozaj vhod. Dúfame, že aspoň jedna z opôr mužstva bude môcť do ďaľších kôl nastúpiť. O týždeň privítame doma ešte druhé Špačince B …..

6.kolo OSK Suchá n.P. B – OSK Krakovany B 14:4. Body OSK: Valo 2,5, Nedorost 1 a Procháska O,5. V Suchej sa nám nedarí. Svoj štandardný výkon podal iba nestarnuci Valo. Ostatní hráči zostali za svojími výkonmi.

OSK Krakovany A – OSTK Špačince B 2:16. Body OSK: Čelín 1,5 a Stehlík 0,5. Z kolektívu A-mužstva nastúpil iba Čelín, ostatní hráči absentovali pre chorobu alebo pracovnú zaneprázdnenosť. Nastúpili sme s torzom mužstva proti súperovi, ktorí v minulej sezóne hral 3.ligu…. Po prvýkrát nastúpil v zostave 16-ročný Patrik Predný. So silnými hráčmi súpera je úspechom dosiahnutie víťazstva setu. Svoj talent už prejavil, ale iba vytrvalosť a snaha na tréningu mu môže priniesť v budúcnosti aj väčšie úspechy. Všetko má vo svojich rukách.

7.kolo Slavoj Boleráz – OSK Krakovany A 12:6. Body OSK: Andris a Čelín po 2, Nedorost a Predný po 1 bode. Na zápas sme nastúpili opäť s torzom mužstva. Šimončič stále absentuje a tentokrát pre pracovné povinnosti nenastúpil ani Stehlík. Andris hral s bolesťami v chrbte a tak dostal príležitosť reprezentovať 16-ročný Patrik Predný. A hneď aj bodoval. Proti domácim sme mali šancu iba pri kompletnej zostave. V domácom mužstve sú hráči bývalých Orešian s druholigovými skúsenosťami (Ozábal, Cvik, Kormúth). Naši hráči si však zaslúžia absolutórium a hlavne zápas medzi Andrisom a Ozábalom(3:1 pre Ozábala) niesol znaky aj vyššej kvality.

OSK Krakovany B – STK Voderady 9:9. Body OSK: Valo 4, Procháska 3 a Seitler 2. Prekvapujúca remíza proti oslabenému súperovi. Čaroval nestarnúci Fr.Valo. Získaný bod môže mať cenu zlata v boji o záchranu.

Momentálne žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú vyznačené * hviezdičkou.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.