Foto: Advent a Vianoce v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

V čase adventu sme v našej materskej škole zažívali zážitkovou formou predvianočné zvyky, ktoré sme ukončili tradičným zážitkovým  štedrovečerným posedením s regionálnymi zvykmi. Dievčatá sa zahrali na Lucie, deti napiekli medovníčky, chodili sme koledovať po obci, počas štedrovečerného posedenia sa krájalo jablko, hádzali orechy do kútov, jedli oblátky s medom, dával medový krížik na čelo, púšťali loďky z orechových škrupín na hladinu, omotával stôl reťazou a navštívili nás i koledníci zo základnej školy. Na koniec sa deti potešili novým hračkám a didaktickým pomôckam, ktoré si našli v oboch triedach pod stromčekom.

Foto: Vianočná akadémia a vianočné trhy 2022

Print Friendly, PDF & Email

V prvú adventnú nedeľu 27. novembra sa konala tradičná Vianočná akadémia a vianočné trhy našej materskej školy. Vianočná akadémia sa niesla v tradičnom štýle Od Ondreja do Troch kráľov, kde deti hudobno-dramatickým pásmom priblížili regionálne tradície adventných a vianočných zvykov. Po predstavení sa naplno rozbehol predaj vianočných aranžmánov a dekorácií, vianočných dobrôt, zákuskov, pečiva, oblátok, kapustnice, chlebíčkov a tekutého občerstvenia. Nechýbali ani tvorivé dielničky.

Foto: Program Dental Alarm

Print Friendly, PDF & Email

V mesiaci november sme odštartovali zážitkovo – vzdelávací program Dental Alarm o čistení a starostlivosti o zúbky. Deti absolvovali celkovo 4 sedenia, kde sa oboznamovali so starostlivosťou o zúbky, vznikom zubného kazu, správnym čistením a stravou zážitkovou formou. Počas nich obdržali rôzne darčeky a pozornosti – zubné kefky, poháriky, pastu, pexeso, nálepky, omaľovánku a na záver diplomy o absolvovaní programu.

Foto: Deň zdravej výživy s programom pre starých rodičov

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 14. októbra sme  v našej materskej škole oslávili spolu s deťmi dva sviatky po sebe. V dopoludňajších hodinách sme v rámci Dňa dravej výživy pripravovali zdravé a chutné dobroty – koláče a nátierky. Potom si deti s radosťou zasúťažili a zašportovali v rôznych disciplínach rovnako spojených so zdravou výživou. Z nátierok pripravili vtipné „očká“ v tvare smajlíkov. Popoludňajšie hodiny patrili milovaným starým rodičom, kedy ich vnúčatá potešili programom na oslavu Októbra-mesiaca úcty k starším. Deti predviedli v programe priebeh dňa v materskej škole formou ranného kruhu, rozcvičky, tančekov, spevu piesní, doprovodu piesne na hudobných nástrojoch, riekaniek, básní a dramatizácie. Starým rodičom odovzdali pripravené darčeky a po programe sa spoločne pohostili na vlastnoručne pripravených dobrotách.