Foto: Deň matiek

Print Friendly, PDF & Email

Nedeľa 21.mája patrila naším najmilovanejším a najdrahším bytostiam, naším mamičkám/babičkám. Spoločne s obecným úradom a deťmi zo CZUŠ sv. Gorazda Vrbové (žiakmi ZŠ Krakovany) sme oslávili Deň matiek. Deti zo staršej triedy sa predviedli v country štýle a zatancovali dva tance, zarecitovali básničky. Deti z mladšej triedy zasa v tradičnom folklórnom prevedení zaspievali, zatancovali i zarecitovali. Na záver sme ešte mamičky potešili spoločnou pesničkou. 

Foto: Koncoročný výlet do Hvezdárne

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 16.mája sme podnikli dobrodružnú cestu za hviezdami a planétami do  Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika v Hlohovci. Po príchode na miesto sa deti občerstvili dobrotami, čo im nabalili mamičky a potom sme už nedočkavo „vzlietli“ ku hviezdam. V premietacej sále nám pracovník hvezdárne premietol detský vzdelávací film o vesmíre, porozprával o zaujímavostiach a zabavil vtipnou animovanou rozprávkou „Krava na mesiaci“ Na záver všetkých uchvátil laserovou show. Po programe sa deti odfotili pri foto stene kozmonauta a v pozorovateľni sme boli pozrieť ozajstný hvezdársky ďalekohľad.  Domov sme si odniesli pekné zážitky.

Foto: Deň Zeme

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 21. apríla sme spoločne oslávili v našej materskej škole Deň Zeme, ktorému sme sa venovali počas celého týždňa. Deti si vyrábali tematické čelenky, plagáty, stromčeky šťastia, land-art, navštívili nás sokoliari a na záver sme to ukončili športovo-zábavno- recyklačnými aktivitami. Na školskom dvore bolo pre deti pripravených 11 rôznych úloh, s ktorými sa hravo popasovali a nakoniec sme spoločne zakopali niekoľko druhov odpadu, ktoré po dvoch mesiacoch vykopeme, aby sme zistili, čo sa rozloží a čo nie – tzv. Eko pokus.

FOTO: Karneval 2023

Print Friendly, PDF & Email

V sobotu 21. januára sa v Kultúrnom dome v Krakovanoch konal po niekoľkoročnej kovidovej prestávke detský karneval. Interiérom sa opäť rozliehala tanečná hudba, detský smiech, vôňa pripravovaného občerstvenia, koláčov, zákuskov a všakovakých iných dobrôt. Po dvoch rokoch prestávky sa mohli znova predviesť v plnej kráse rozmanité karnevalové masky a nápadité kostýmy. Nechýbal ani sprievodný program – známy kúzelník Peter Šesták, tanečnice z CZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom a bohatá tombola. Za realizáciu a organizáciu vďačíme šikovným rodičom zo ZRŠ pri MŠ Krakovany, učiteľkám MŠ, sponzorom a samozrejme všetkým, ktorí svojou účasťou podporili našu materskú školu.

Foto: Advent a Vianoce v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

V čase adventu sme v našej materskej škole zažívali zážitkovou formou predvianočné zvyky, ktoré sme ukončili tradičným zážitkovým  štedrovečerným posedením s regionálnymi zvykmi. Dievčatá sa zahrali na Lucie, deti napiekli medovníčky, chodili sme koledovať po obci, počas štedrovečerného posedenia sa krájalo jablko, hádzali orechy do kútov, jedli oblátky s medom, dával medový krížik na čelo, púšťali loďky z orechových škrupín na hladinu, omotával stôl reťazou a navštívili nás i koledníci zo základnej školy. Na koniec sa deti potešili novým hračkám a didaktickým pomôckam, ktoré si našli v oboch triedach pod stromčekom.