Foto: Jeseň so Šašom Jašom

Print Friendly, PDF & Email

V utorok  1.októbra  k nám do materskej školy opäť prijal pozvanie veselý  Šašo Jašo so svojím hudobno-pohybovým programom na aktuálnu tému Jeseň. Deti motivoval už svojím zovňajškom, prišiel oblečený ako jesenný strom s gitarou a jesennou piesňou na perách.  Deti zapájal do pútavého rozhovoru o jeseni, dával im hádanky a spolu s ním spievali piesne. Tí odvážnejší interaktívne vystupovali v programe – robili stojan na text piesne, zahrali sa na strašiakov, či súťažili v naberaní gaštanov. Svojím vystupovaním rozveselil nielen deti, ale dokonca i pani učiteľky a všetok prítomný personál. Spoločne s ním sme si pospevovali pesničky, tlieskali do rytmu a pripravenú mal pre všetkých aj sladkú odmenu.

FOTO: Cirkus na tekvicovom dvore

Print Friendly, PDF & Email

V dňoch 21. – 23.9.2019 sa v záhrade kultúrneho domu konal už 16. ročník Slávností jesene pod názvom“ Veselo na tekvicovom dvore“. Samozrejme, že sme ho ani tento rok nevynechali a tvorivo sa zapojili.  Keďže to mala byť veselá téma, prišli sme na tekvicový dvor s Cirkusom. Celý predchádzajúci týždeň sa u nás v materskej škole tvorilo, vyrábalo, maľovalo, zabávalo na cirkusovú nôtu.  Využili sme všetky dostupné materiály – prírodniny, tekvice, seno, ale aj textil, drevo, igelit, klince, akrylové farby i čerstvý popcorn. Zapojili sa obidve triedy s pani učiteľkami. Tvorili aj šikovní a ochotní rodičia doma so svojimi ratolesťami. V cirkuse nechýbali šašovia, kúzelník, zvieratká, či artistické predmety a samozrejme aj bufet. S deťmi z materskej školy sme výstavu navštívili v pondelok 23. Septembra, kedy nám exkurziu spríjemnili pracovníčky MsSČK, pohostili nás tekvicovým kompótom a teplým čajíkom. Deti si mohli precvičiť svoje základné enviromentálne znalosti  na tvorivých dielňach.

Foto: Prvé dni v škôlke

Print Friendly, PDF & Email

Letné prázdniny sa definitívne skončili a začal sa nový školský rok. Žiaci opäť zasadli do školských lavíc a pre tých mladších sa otvorila bránka materskej školy. Staršie deti sa zvítali s kamarátmi a prišli už do známeho prostredia,   pre tie mladšie a nové bol prvý týždeň o niečo náročnejší, ale zvládli to úplne na výbornú. Rýchlo sa zadaptovali a zvykli si na denný režim našej škôlky. Budeme sa snažiť, aby mali všetky deti počas celého nasledujúceho školského roka veľa zábavy, tvorivých a pestrých zážitkov a rozvíjať ich osobnosť po všetkých stránkach.

Foto: Výtvarná súťaž Moja rodina Knižnica Piešťany

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 27.júna boli naši predškoláci opäť pozvaní do Mestskej knižnice v Piešťanoch, tentokrát, aby si prevzali ocenenie za výtvarnú súťaž, do ktorej sa zapojili. Traja najšikovnejší – Hanka Michalková, Sofia Bohunská a Dominik Bielik získali pre svoju škôlku Čestné uznanie poroty v podobe zarámovanej listiny, krásne rozprávkové knihy a iné hodnotné darčeky. Po vyhodnotení sa deti zabavili na divadielku O poslušných a neposlušných kozliatkach. V knižnici sme si spoločne pozreli aj pútavú výstavu nadrozmerných ilustrácií z knižiek pani spisovateľky Márie Ďuríčkovej.

Foto: Maturita predškolákov

Print Friendly, PDF & Email

Ako to už býva na konci školského roka, lúčili sa aj tento rok naši predškoláci so škôlkou, kamarátmi a celým personálom. Streda 26.júna patrila budúcim prváčikom, ktorí sa zúčastnili Maturitnej slávnosti v materskej škole. Deti po slávnostnom nástupe, zapísaní sa na rozlúčkovú listinu a rozlúčkovej piesni absolvovali malé maturitné “skúšanie”, ktoré všetci hravo zvládli. Nasledovala slávnosť stužkovania, rozlúčka s pani učiteľkami, kuchárkami, školníčkou a mladšími kamarátmi. Na svoje ratolesti sa prišli pozrieť aj rodičia, ktorým vypadla z oka nejedna slzička. Nechýbalo ani záverečné pohostenie a predškoláci potom v hudobnom sprievode odniesli svoje tablo na Obecný úrad, kde sme ho spoločne vyvesili do vitríny.

FOTO: Koncoročný výlet Ranč pod Babicou

Print Friendly, PDF & Email

Školský rok sa patrí ukončiť nejakým pekným výletom. A tak sme si na piatok 21. júna “objednali” to najlepšie počasie a vyrazili s celým osadenstvom materskej školy na Ranč pod Babicou do obce Bojná. Cesta tam prebehla bez závažnejších komplikácií. Po príchode sa deti i dospelý personál posilnili desiatou pripravenou od pani vedúcej kuchyne, ale aj od mamičiek z batôžtekov. Sýti sme sa presunuli na exkurziu k zvieratkám. Deti najviac obdivovali divoké šelmy – tigre, medvede a rysy. Veľkú radosť mali z somárikov, ťavy či danielov. Na trávnatej ploche sme sa zahrali rôzne športové a pohybové hry a nechýbala ani jazda na koníkovi. Vyhladovaní sme sa na obed presunuli do miestnej reštaurácie, kde už na nás čakali prestreté stoly s výborným obedom. Podával sa zeleninový vývar a kuracie soté s ryžou a oblohou. Po obede sa deti mohli vyblázniť na ihrisku plnom zábavných atrakcií – hojdačky, kolotoč, vláčik či najobľúbenejšie pieskoviskové bludisko so šmýkačkami. Príjemne unavení a plní zážitkov sme sa o 14:50 hod. vrátili do Krakovian.

FOTO: Detský festival 2019

Print Friendly, PDF & Email

Na oslavu detí a rodiny sa tento rok spojili dve susedné obce – Krakovany a Trebatice, aby spoločne zorganizovali krásny, zábavný, hudbou a tancom nabitý program pod názvom Detský festival. V pondelok 10. júna tak v amfiteátri kultúrneho domu v Krakovanoch o 17 -tej hodine vystúpili populárne osobnosti detského a tanečného sveta Smejko a Tanculienka, Miroslav “Bruise” Žilka či tanečníčky z Cirkevnej ZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom, aby nám a najmä deťom svojím programom spríjemnili slnečný podvečer. Súčasťou bolo bohaté občerstvenie a návštevou potešili aj rozprávkové postavičky v podobe maskotov, s ktorými sa deti mohli vyfotografovať. Na záver nechýbala diskotéka v podaní DJa Dada.

FOTO: SVADBA v piešťanskej knižnici

Print Friendly, PDF & Email

V rámci spolupráce s Mestskou knižnicou v Piešťanoch sa naše šikovné deti zo staršej triedy zúčastnili na dvoch podujatiach k festivalu detskej literatúry Zlatá priadka Mária Ďuríčková a vystúpili tam so svojím hudobno-dramatickým programom Svadba. Scenár k Svadbe zostavili pani učiteľky z básničiek, riekaniek a piesní zozbieraných práve Máriou Ďuríčkovou v knižnej zbierke Zlatá brána. Prvý krát vystúpili vo štvrtok 13.júna o 13:30 na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej výtvarnej súťaže Povesti Dunajskej kráľovnej, venovanej 100. výročiu narodenia Márie Ďuríčkovej. Druhý deň, 14.júna o 10:00 vystúpili na komponovanom dramatizovanom čítaní a besede s detskou spisovateľkou Zuzanou Csontosovou a bábkoherečkami Barborou Krajč Zamiškovou a Viktóriou Sedlákovou. Za možnosť prezentovať sa s naším programom aj mimo Krakovian ďakujeme pani riaditeľke Mestskej knižnice Ing. Margite Galovej a dobre fungujúcej spolupráci s našou Materskou školou. Na záver len dodám, že deti boli úžasné! 

Foto: Rozprávkový park Rakovice

Print Friendly, PDF & Email

“Kde bolo, tam bolo…” touto frázou začínajú mnohé známe rozprávky. My sme sa, nie do jednej, ale hneď do niekoľkých preniesli v piatok 7.júna do obce Rakovice. V obecnom parku čakalo na deti mnoho známych klasických i moderných rozprávok a úloh, ktoré museli splniť, aby pomohli ich hlavným hrdinom. V rybníku lovili rybky a pomáhali žabkám naskákať do vody, hádali meno Martinka Klingáča, Popoluške pomohli dostať sa včas na bál, rozosmievali smutného šaša, skladaním veľkých puzzle sa zachraňovali pred čertovým vrecom, trom prasiatkam pomáhali stavať dom, zalietali si s ježibabou na metle a veľa ďalších zábavných zážitkov. Keď prešli všetky stanovištia v kráľovstve dostali od kráľovnej a ostatných členov rodiny sladučké odmeny. Strávili sme tak doobedie plné príjemných zážitkov a smiechu. 

Olympiáda materskej školy

Print Friendly, PDF & Email

“Športom ku zdraviu”… aj týmto heslom sa riadi naša škôlka, a preto ani tento rok nechýbala medzi koncoročnými akciami Olympiáda materskej školy. Za pochodu, s úsmevom na tvári a športovým nasadením vlajkonosiči spolu s olympijským ohňom a ostatnými deťmi vo štvrtok 6.júna otvorili už tradičnú škôlkarsku olympiádu. Po poriadnej rozcvičke sme sa rozdelili na dva športové tímy, v ktorých deti súťažili v troch disciplínach: hode do diaľky, skok do diaľky z miesta a behu. Tí najlepší z oboch tried sa postavili na stupne víťazov a odniesli si domov bronzové, strieborné a zlaté medaile. Víťazi z prvých miest boli odmenení aj zlatými pohármi. Všetky deti dostali za snahu a účasť diplomy a olympijské medaile. 

Umiestnenie: staršia trieda

dievčatá: 1.miesto – Hanka Michalková, 2.miesto – Michaela Juricová, 3.miesto – Aneta Besedová

chlapci: 1.miesto – Timotej Seitler, 2.miesto – Lukáš Ťupek, 3.miesto – Dominik Bielik

mladšia trieda

dievčatá: 1.miesto – Sabína Urbanová, 2.miesto – Kristína Kosová, 3.miesto – Natália Klčová

chlapci: 1.miesto – Richard Štefanka, 2.miesto – Lukáš Krajčír, 3.miesto – Marek Tarkoš