Guľko Bombuľko v materskej škole

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 3. októbra nás potešili svojou návštevou pracovníčky Mestskej knižnice Piešťany. Deti staršej triedy si v rámci dlhodobej spolupráce s knižnicou vypožičali knihy, ktoré si zobrali domov, aby ich po prečítaní opäť vrátili a mohli si požičať ďalšie. Potom pre deti oboch tried zahrala bábkoherečka Barborka Krajč Zamišková zábavné a poučné interaktívne divadielko O Guľkovi Bombuľkovi. Deti si po predstavení vyskúšali manipuláciu so zaujímavými bábkami. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Ako dedko ťahal repku…

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 28. septembra k nám do materskej školy opäť zavítala bábkoherečka Barborka Krajč Zamišková aj s kolegyňou Kristínkou, aby nás preniesli do rozprávok ,,Dedko repku zasadil” a „Bola koza rohatá“. Do rozprávky o repe boli interaktívne zapojené aj naše deti a úlohy hercov sa zhostili ako profesionáli. Na záver si kreatívne masky poskúšali aj ostatné deti. 

Cukráreň na Tekvicovom dvore

Print Friendly, PDF & Email

V čase od 22.9. – 25.9. 2023 sa opäť konala v areáli kultúrneho domu v Krakovanoch tradičná jesenná výstava, tentokrát pod názvom Sladká jeseň na tekvicovom dvore. Samozrejme, zapojila sa aj naša materská škola a v spolupráci s detičkami, pani učiteľkami a rodičmi vytvorila pestrú Jesennú cukráreň plnú všakovakých dobrôt – zákuskov, tort, lízaniek, zmrzlinových pohárov, cukrovej vaty, cukríkov a mnoho ďalších. Nechýbali ani cukrárky a chlapec, pochutnávajúci si na dobrotách. V pondelok 25. septembra sme s našimi škôlkarmi aj my zavítali na výstavu a spoločne si popozerali vystavené aranžmány a inštalácie.