Foto: Bosonohá olympiáda

V utorok 27.júna sme si opäť po roku zašportovali „na boso“ a zorganizovali 2. ročník Bosonohej olympiády – Pokladovky. Deti si pri rôznych športovo – zábavných aktivitách precvičili zmyslové vnímanie hmatu a nôh – chodidiel, ale aj sluchu a zraku. Pohybové aktivity sme ukončili hľadaním pokladu prejdením senzomotorického chodníka, na konci ktorého čakal deti poklad v podobe rozprávkových bublifukov. 

Foto: MDD Cesta okolo sveta

V týždni venovanom našim najmenším sme tentokrát podnikli cestu okolo sveta. „Navštívili“ sme krajiny-Havajské ostrovy, kde sme si vyrobili havajské kostýmy a masky, zatancovali Hula tanec a vyrobili si havajské sopky; Austráliu, kde sme v Legovni Piešťany skladali aligátora, v mestskom parku sme si zašportovali a zahrali sa na kengury či koaly lezúce po preliezkach a nakoniec Afriku, kde sme si vyrobili čelenky, spolu s maskotmi levom a tigrom zatancovali Jerusalemu, zasúťažili na stanoviskách a pomohli papagájovi Pepemu nájsť postrácané pierka a tajomstvo džungle. 

Foto: Kde bolo, tam nebolo…MsK Piešťany

V utorok 30.5.2023 sme v rámci spolupráce s mestskou knižnicou mesta Piešťany opäť reprezentovali našu materskú školu dramatizáciou tvorby Kristy Bendovej pri príležitosti 100-ho výročia jej narodenia. Deti zdramatizovali pásmo básničiek z knihy Čačky hračky a rozprávku Žuvačkový ježko z knihy Osmijankove rozprávky. Program bol súčasťou slávnostného vyhodnotenia výtvarnej súťaže „Kde bolo, tam nebolo“, kde sa na 2.mieste umiestnila a hodnotné ceny vyhrala Eliška Miklovičová z triedy starších detí.

Foto: Deň matiek

Nedeľa 21.mája patrila naším najmilovanejším a najdrahším bytostiam, naším mamičkám/babičkám. Spoločne s obecným úradom a deťmi zo CZUŠ sv. Gorazda Vrbové (žiakmi ZŠ Krakovany) sme oslávili Deň matiek. Deti zo staršej triedy sa predviedli v country štýle a zatancovali dva tance, zarecitovali básničky. Deti z mladšej triedy zasa v tradičnom folklórnom prevedení zaspievali, zatancovali i zarecitovali. Na záver sme ešte mamičky potešili spoločnou pesničkou. 

Foto: Koncoročný výlet do Hvezdárne

V utorok 16.mája sme podnikli dobrodružnú cestu za hviezdami a planétami do  Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika v Hlohovci. Po príchode na miesto sa deti občerstvili dobrotami, čo im nabalili mamičky a potom sme už nedočkavo „vzlietli“ ku hviezdam. V premietacej sále nám pracovník hvezdárne premietol detský vzdelávací film o vesmíre, porozprával o zaujímavostiach a zabavil vtipnou animovanou rozprávkou „Krava na mesiaci“ Na záver všetkých uchvátil laserovou show. Po programe sa deti odfotili pri foto stene kozmonauta a v pozorovateľni sme boli pozrieť ozajstný hvezdársky ďalekohľad.  Domov sme si odniesli pekné zážitky.

Foto: Deň Zeme

V piatok 21. apríla sme spoločne oslávili v našej materskej škole Deň Zeme, ktorému sme sa venovali počas celého týždňa. Deti si vyrábali tematické čelenky, plagáty, stromčeky šťastia, land-art, navštívili nás sokoliari a na záver sme to ukončili športovo-zábavno- recyklačnými aktivitami. Na školskom dvore bolo pre deti pripravených 11 rôznych úloh, s ktorými sa hravo popasovali a nakoniec sme spoločne zakopali niekoľko druhov odpadu, ktoré po dvoch mesiacoch vykopeme, aby sme zistili, čo sa rozloží a čo nie – tzv. Eko pokus.

Foto: Sokoliari majstra Vagana

Dňa 19. apríla navštívili našu materskú školu Sokoliari majstra Vagana zo Starej Ľubovne. Deti pútavou a zážitkovou  formou oboznámili s lesnými zvieratami a stavbou ich tela. Hlavným programom bolo dravé lesné vtáctvo, ktoré prelietavalo ponad hlavy všetkých prítomných, sadalo si na hlavy odvážnym deťom a všetkých veľmi pobavilo. Za úžasný zážitok veľmi pekne ďakujeme.