Foto: Rozlúčka predškolákov

Tak, ako býva každý školský rok zvykom, ani tento sa nezaobišiel bez rozlúčky s tými najstaršími, našimi predškolákmi. Za slnečného a veľmi teplého dopoludnia sme v stredu 29. júna zorganizovali Rozlúčku predškolákov, ktorá sa konečne po dvoch rokoch konala aj za prítomnosti rodičov detí na dvore materskej školy. Predškoláci sa predstavili osobnými básňami, rozlúčili sa pesničkami s kamarátmi a celým personálom materskej školy, predviedli nám svoju šikovnosť, boli obdarovaní šerpami, čiapkami, osvedčením a darčekmi na rozlúčku. Potom sa navzájom obdarovali a rozlúčili s mladšími deťmi a na záver nechýbalo občerstvenie a sladké dobroty od šikovnej cukrárky a mamičky pani Pavlovičovej.  Na druhý deň s veselým spevom odniesli predškoláci tablo k Obecnému úradu, boli sa predstaviť aj pani úradníčkam, od ktorých dostali občerstvenie a sladkú odmenu a spoločne sme tablo vyvesili do vitríny pred OÚ.

Želáme vám, predškoláci naši milí, aby sa vám v novej etape vášho života darilo a v škole, aby sa vám páčilo!

Foto: Deň rodiny

V piatok 10. júna sa brána našej materskej školy v popoludňajších hodinách otvorila pre rodiny „našich“ detí. Po dlhšom čase sme mohli opäť sláviť Deň rodiny. Zahájili sme ho básničkami a piesňou Sen o rodine, pri ktorej sme vypustili do vzduchu farebné balóny. Po krátkom programe nás už čakal kúzelník Ivan s jeho zábavným programom, ktorý potešil deti i rodičov. Po predstavení a malej tanečnej rozcvičke súťažili deti s rodičmi a súrodencami na pripravených stanovištiach. Popri súťaženiu si mohli rodiny opekať špekačky pri troch ohniskách, či občerstviť sa tekutinami a zákuskami. Po súťažiach a občerstvení sa opäť tancovalo a zabávalo. Nechýbalo krásne počasie a skvelá nálada. Združeniu rodičov pri MŠ veľmi pekne ďakujem za spoluprácu. 

FOTO: Cez rozprávku k indiánom

Týždeň od 30.5. do 3.6. 2022 patril našim deťom ešte výnimočnejšie, ako obvykle. Slávili v ňom totiž svoj veľký sviatok –  MDD. A keďže jeden deň bolo príliš málo, oslavovali a zabávali sme sa celý týždeň s tematickým názvom Cez rozprávku k indiánom. Hneď v pondelok sme sa vydali na dobrodružnú Cestu rozprávkovým parkom v Rakoviciach. V utorok sme si ako správni indiáni začali pripravovať a vytvárať indiánsku osadu na školskom dvore, ktorej predchádzala ešte v piatok 27.5. výroba indiánskych kostýmov a čeleniek. V stredu sme sa vybrali do Piešťan, kde sa deti v Legovni zabavili a aj niečo dozvedeli o koníkoch, ktoré si podľa návodu v tabletoch následne poskladali. Zábava pokračovala v mestskom parku pri fontánach, na ihrisku, ba aj pri jazierkach na kúpeľnom ostrove. Po návrate dostali deti bublifuky a balóny. Vo štvrtok sme zahájili „Prériové hry“, kde si všetci indiáni zmerali sily a šikovnosť na rôznych športovo-zábavných stanovištiach. Nechýbalo ani zakopanie vojnovej sekery, priateľské tance okolo ohňa, hra na vlastnoručne vyrobených indiánskych hudobných nástrojoch a hľadanie indiánskeho pokladu. V piatok sme si vychutnali jazdu na naozajstných koníkoch, pochutili si na indiánskom občerstvení a nakoniec boli deti odmenené indiánskymi diplomami. Celý týždeň nám počasie nesmierne prialo, a tak nám všetko vyšlo podľa plánov. HAWK!

FOTO: Bosonohá olympiáda

Vo štvrtok 12.5. sme v našej materskej škole zahájili prvý deň Bosonohej olympiády. Jedná sa o projekt, do ktorého sme sa zapojili spolu s mnohými materskými školami na Slovensku. S deťmi sme ráno vytvorili plagát odtláčaním chodidiel na papier. Po desiatej sme pokračovali vonku maľbou ponožiek na bosé nohy, bosonohou rozcvičkou a športovaním na prvých dvoch stanovištiach – mravec a pavúk, za ktorých zvládnutie dostávali deti pečiatky na svoje medaile. Akciu sme ukončili tancom, spoločnou básňou a zábavným umývaním nôh v lavóroch. Už sa tešíme na ďalší olympijský deň a stanovištia. 

Foto: Deň Zeme

Týždeň, v ktorom oslavovala sviatok naša krásna „modrá“ planéta Zem sme sa poctivo vo výchovno-vzdelávacom procese venovali enviromentálnej výchove. Spolu s deťmi sme vytvorili planétu Zem formou Land-Artu a nakreslili pestrofarebnú lúku plnú kvetov. V piatok 22.4. priamo na Deň Zeme boli pre deti pripravené rôzne športové a tvorivé aktivity zamerané na triedenie odpadu, recyklovanie a vôbec zábavu spojenú s recyklačnými materiálmi. Na záver sme si pred materskou školou spoločne zasadili stromček, ako symbol tohto dňa, deti boli odmenené diplomovými medailami a stromčeku sme zaspievali pesničku o recyklovaní. 

Foto: Ako sme reprezentovali našu MŠ v Knižnici mesta Piešťany

Dňa 20.apríla sme v rámci našej spolupráce s knižnicou v Piešťanoch spolu s našimi predškolákmi opäť zavítali do jej priestorov. Tentokrát sa však nejednalo len o výpožičku kníh a zúčastnenie sa na kultúrnom podujatí, ale naši šikovní predškoláci úspešne prezentovali našu materskú školu so svojou dramatizáciou veršovanej rozprávky z pera pani spisovateľky Márie Rázusovej – Martákovej „Koza rohatá a jež“. Vystúpenie bolo súčasťou predstavenia novej knihy, v ktorej sa nachádza aj táto rozprávka. Za možnosť prezentovania našej materskej školy na verejnosti a preukázania tak šikovnosti našich detí a celkovej práce, ktorú takáto dramatizácia obnáša  piešťanskej knižnici opäť ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Foto: Fašiangový karneval

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde…

V čase Fašiangov a zábavy nesmie chýbať poriadna fašiangová zábava. A tak, aj napriek prísnejším protipandemickým opatreniam sme si našu tradičnú fašiangovú zábavu – karneval zorganizovali. V piatok 4.2.2022 sa v oboch triedach materskej školy ozývala hudba, smiech a dobrá nálada. Na karnevalovú zábavu sme sa poctivo pripravovali počas celého týždňa – deti si vyrábali karnevalové masky, hudobné nástroje i pravé fašiangové pohostenie – tradičné šišky/pampúchy. Oboznamovali sa s tradíciami „fašangových pochôdzok“ po dedine. Počas karnevalu nechýbal fašiangový pochod – pochod v maskách, výroba balónových zvieratiek a mečov, predstavovanie masiek, rôzne tanečné choreografie, súťaže a samozrejme bohatá tombola. Po búrlivej zábave sa deti pohostili chutnými pukancami, džúsom a na obed výbornými šiškami.