Foto: Šarkaniáda 2020

Print Friendly, PDF & Email

“Lieta šarkan pomaličky,

pozdravuje lastovičky.

Chvostom krúti sem i tam-

šťastnú cestu želám vám”

Posledné dva týždne, v období od 19.10. do 30.10. (29.10.)2020 sa naše detičky oboznamujú hravou a tvorivou formou s témou Šarkany. Najskôr v triede starších detí, teraz v triede mladších. A keďže najzábavnejšou časťou tejto témy býva vždy Šarkaniáda, nevynechali sme ju ani tento rok. Samozrejme za prísnejších podmienok a oddelene, každá trieda zvlášť. A tak v posledných dňoch poletovali na našom školskom dvore okrem detí aj pestrofarebné šarkany rôznych tvarov. Počasie nám prialo a vietor robil presne to, čo mal – fúkal ako sa patrí.  Radosť v očkách detí bola pre nás najväčšou odmenou  v týchto ponurých a neistých dňoch. 

Foto: Deň zdravej výživy

Print Friendly, PDF & Email

V tomto jesennom čase plnom zdravotných neduhov, vírusov  a bacilov sme sa my v materskej škole rozhodli tomu postaviť ako sa patrí… a to poriadnym oslávením Dňa zdravej výživy, v piatok 16.10.2020. Oslavovalo sa pohybom a tvorivou hrou spolu s ďalšími bojovníkmi proti chorobám – zeleninou a ovocím. Deti v mladšej triede si zeleninkou ozdobili desiatové chlebíky a vytvorili si doslova  smajlíkov na zjedenie. Spoločne si poskladali zeleninového kamoša – Kapustníka, s maskou na očiach rozoznávali druhy zeleniny, súťažili v lyžicovom slalome a sadení zemiakov. Deti staršej triedy si vyskúšali, aké je to jesť banán po slepiačky,  či kto prvý vypije mrkvový džús. Zahrali sa na zeleninových umelcov a z rôznych druhov zeleniny vytvárali ľudské portréty. zahrali sa na čašníkov, kde po zdolaní prekážkovej dráhy s jablkom na tácke mali obslúžiť svojho zákazníka. Všetky deti získali za účasť diplomy, ktoré si môžu vymaľovať i malú pozornosť.

Foto: Deň jablka

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 6. októbra sme v našej škôlke oslávili deň nášho najobľúbenejšieho ovocia – Deň jablka. Pohybovými a zábavnými aktivitami si spríjemnili dopoludnie “veľkáči” i “malkáči”. Súťažili v krájaní a konzumovaní jablka, vo vareškovom slalome, kotúľaní jablka a triafaní do koša, v behu s fúrikom, pití jablkového džúsu či konzumovaní jablkovej výživy. Staršie deti vytvorili aj košík plný vlnených jabĺčok namotávaním vlny na maketu jablka. Nakoniec dostal každý účastník diplom s červeným jabĺčkom na pamiatku.

Foto: Tekvičkovo na našom dvore

Print Friendly, PDF & Email

Nie je to tak dávno, čo sa opäť otvorila brána našej materskej školy a už tu máme jeseň. A keďže sa naše deti každoročne oboznamujú aj s týmto ročným obdobím prostredníctvom rôznych bádateľských, zážitkových a tvorivých aktivít, nebolo tomu inak ani tento rok. Nakoľko sa z viacerých dôvodov nekoná pravidelná jesenná výstava, ktorú organizuje MSSČK aj s našou spoluprácou, rozhodli sme sa spolu s rodičmi, že si takú malú tekvicovú výstavu spravíme na dvore našej škôlky. Vďaka tvorivosti, zručnosti i obetovania kúska voľného času, či v rámci vzdelávacích aktivít pani učiteľky, deti a rodičia vytvorili krásne, roztomilé či zaujímavé dielka, rozprávkové postavičky i aranžmány z tekvíc a rôznych jesenných prírodnín. Náš dvor teraz zdobia Pat a Mat, Mickey Mouse, Olaf, víla, čertík, Nemo s Dory, Hello Kitty, čarodejnice, veselé tekvičky či iné rozprávkové bytosti.