Foto: Šarkaniáda MŠ 2018

Print Friendly, PDF & Email

V druhý októbrový týždeň sa deti oboznamovali so vzdelávacou témou Šarkan letí. A okrem rôznych pokusov so vzduchom, farbami a hrami samozrejme nechýbali ani pokusy o púšťanie šarkanov. Nakoľko bolo síce krásne no takmer bezveterné počasie, pokusy púšťania šarkanov boli dva. Prvý krát sme sa s deťmi vybrali na futbalové ihrisko. Tam však šarkany skôr behali ako lietali. Druhý pokus sa konal na druhý deň, kedy sa už kde-tu objavili náznaky vetra, a tak si deti svoje šarkany skúšali ešte na školskom dvore. Dôležité bolo, že sa zabavili a dosýta vybehali i vylietali a každý zúčastnený obdržal diplom.

FOTO: Deň jablka 5.10.2018

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 5.10.2018 sme s deťmi v našej materskej škole oslávili “Deň jablka”. V triede starších detí sme najskôr identifikovali, že  vypestované suroviny (jablko) človek môže ďalej spracovávať na výrobky určené pre konzumáciu, ako je výživa, kompót či jablkový džús. Jednoduchú technológiu spracovania jabĺk – odšťavovaním si deti následne samy vyskúšali. Po degustácii jablkovej šťavy si spolu s mladšími deťmi zasúťažili v pití jablkového džúsu, v hre na čašníkov prenášali jablko na tácke, kotúľali loptičku po lavičke z jednej debničky do druhej, kŕmili sa jablkovou výživou poslepiačky a zahrali sa na cestu jabĺčka v tráviacom trakte. Na konci aktivít bol každý odmenený sladkými kúskami jablka a diplomom.

Foto: Exkurzia na výstave strašidiel na tekvicovom dvore

Print Friendly, PDF & Email

V dňoch 22. – 24.9.2018 sa konal už 15. ročník jesennej výstavy, ktorú každoročne usporadúva MsSČK Krakovany v spolupráci s obcou a ďalšími inštitúciami nevynímajúc ani našu materskú školu. A tak sme týždeň pred realizáciou výstavy spolu s deťmi, ale aj samotné pani učiteľky či šikovní a ochotní rodičia vyrábali, tvorili a vymýšľali exponáty a výrobky z látok, papiera, tekvíc, jedlých aj nejedlých a rôznych prírodných i umelých materiálov. V piatok 21.septembra sme všetky výtvory previezli do záhrady kultúrneho domu a nainštalovali na výstavu v podobe strašidelného hradu s veľkými i malými čarodejnicami, strašidlami, duchmi a inými potvorami. Mnohí si výstavu prišli pozrieť cez víkend. My sme sa na exkurziu s deťmi vybrali v pondelok 24.9. Deti si popozerali všetky vystavené exponáty, ochutnali aj výborný tekvicový kompót a teplý čajík. Od pracovníčok MsSČK dostali aj sladkú odmenu.

Foto: Šašo Jašo na návšteve v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 20.septembra 2018 k nám do materskej školy zavítal Šašo Jašo so svojím hudobno-pohybovým programom s jesennou tematikou. Pozitívnym a zábavným prístupom k deťom, pesničkami a hrami si okamžite získal všetky detské srdiečka. Rozveselil dokonca i pani učiteľky a všetok prítomný personál našej škôlky. Do svojho programu interaktívne zapojil deti, ale aj pani učiteľky a školníčku Janku. Spoločne sme si pospevovali jeho pesničky a nechýbala ani sladká odmena.

Foto: Adaptácia detí v našej MŠ

Print Friendly, PDF & Email

3. september 2018 bol dňom, kedy sa začal nový školský rok mnohým deťom, pani učiteľkám aj rodičom. Pre niektoré detičky to bol úplne prvý začiatok školského roka a oboznamovanie sa s novými kamarátmi, ľuďmi, denným režimom, či priestormi materskej školy. Niektoré zvládali tieto zmeny bez problémov a slzičiek, iné s občasnými slzami, ale aj vytrvalejším plačom. Ale to všetko už patrí k adaptačnému procesu v materskej škole. Nech už boli začiatky akékoľvek, viacmenej sa všetky deti v priebehu prvých troch týždňov zadaptovali a zvykli si na nový režim v ich živote. Postupne objavujú, že v materskej škole je veľa zábavy, hier a nových kamarátov.