Foto: Výtvarná súťaž Moja rodina Knižnica Piešťany

Print Friendly, PDF & Email

Vo štvrtok 27.júna boli naši predškoláci opäť pozvaní do Mestskej knižnice v Piešťanoch, tentokrát, aby si prevzali ocenenie za výtvarnú súťaž, do ktorej sa zapojili. Traja najšikovnejší – Hanka Michalková, Sofia Bohunská a Dominik Bielik získali pre svoju škôlku Čestné uznanie poroty v podobe zarámovanej listiny, krásne rozprávkové knihy a iné hodnotné darčeky. Po vyhodnotení sa deti zabavili na divadielku O poslušných a neposlušných kozliatkach. V knižnici sme si spoločne pozreli aj pútavú výstavu nadrozmerných ilustrácií z knižiek pani spisovateľky Márie Ďuríčkovej.

Foto: Maturita predškolákov

Print Friendly, PDF & Email

Ako to už býva na konci školského roka, lúčili sa aj tento rok naši predškoláci so škôlkou, kamarátmi a celým personálom. Streda 26.júna patrila budúcim prváčikom, ktorí sa zúčastnili Maturitnej slávnosti v materskej škole. Deti po slávnostnom nástupe, zapísaní sa na rozlúčkovú listinu a rozlúčkovej piesni absolvovali malé maturitné “skúšanie”, ktoré všetci hravo zvládli. Nasledovala slávnosť stužkovania, rozlúčka s pani učiteľkami, kuchárkami, školníčkou a mladšími kamarátmi. Na svoje ratolesti sa prišli pozrieť aj rodičia, ktorým vypadla z oka nejedna slzička. Nechýbalo ani záverečné pohostenie a predškoláci potom v hudobnom sprievode odniesli svoje tablo na Obecný úrad, kde sme ho spoločne vyvesili do vitríny.

FOTO: Koncoročný výlet Ranč pod Babicou

Print Friendly, PDF & Email

Školský rok sa patrí ukončiť nejakým pekným výletom. A tak sme si na piatok 21. júna “objednali” to najlepšie počasie a vyrazili s celým osadenstvom materskej školy na Ranč pod Babicou do obce Bojná. Cesta tam prebehla bez závažnejších komplikácií. Po príchode sa deti i dospelý personál posilnili desiatou pripravenou od pani vedúcej kuchyne, ale aj od mamičiek z batôžtekov. Sýti sme sa presunuli na exkurziu k zvieratkám. Deti najviac obdivovali divoké šelmy – tigre, medvede a rysy. Veľkú radosť mali z somárikov, ťavy či danielov. Na trávnatej ploche sme sa zahrali rôzne športové a pohybové hry a nechýbala ani jazda na koníkovi. Vyhladovaní sme sa na obed presunuli do miestnej reštaurácie, kde už na nás čakali prestreté stoly s výborným obedom. Podával sa zeleninový vývar a kuracie soté s ryžou a oblohou. Po obede sa deti mohli vyblázniť na ihrisku plnom zábavných atrakcií – hojdačky, kolotoč, vláčik či najobľúbenejšie pieskoviskové bludisko so šmýkačkami. Príjemne unavení a plní zážitkov sme sa o 14:50 hod. vrátili do Krakovian.

FOTO: Detský festival 2019

Print Friendly, PDF & Email

Na oslavu detí a rodiny sa tento rok spojili dve susedné obce – Krakovany a Trebatice, aby spoločne zorganizovali krásny, zábavný, hudbou a tancom nabitý program pod názvom Detský festival. V pondelok 10. júna tak v amfiteátri kultúrneho domu v Krakovanoch o 17 -tej hodine vystúpili populárne osobnosti detského a tanečného sveta Smejko a Tanculienka, Miroslav “Bruise” Žilka či tanečníčky z Cirkevnej ZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom, aby nám a najmä deťom svojím programom spríjemnili slnečný podvečer. Súčasťou bolo bohaté občerstvenie a návštevou potešili aj rozprávkové postavičky v podobe maskotov, s ktorými sa deti mohli vyfotografovať. Na záver nechýbala diskotéka v podaní DJa Dada.

FOTO: SVADBA v piešťanskej knižnici

Print Friendly, PDF & Email

V rámci spolupráce s Mestskou knižnicou v Piešťanoch sa naše šikovné deti zo staršej triedy zúčastnili na dvoch podujatiach k festivalu detskej literatúry Zlatá priadka Mária Ďuríčková a vystúpili tam so svojím hudobno-dramatickým programom Svadba. Scenár k Svadbe zostavili pani učiteľky z básničiek, riekaniek a piesní zozbieraných práve Máriou Ďuríčkovou v knižnej zbierke Zlatá brána. Prvý krát vystúpili vo štvrtok 13.júna o 13:30 na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej výtvarnej súťaže Povesti Dunajskej kráľovnej, venovanej 100. výročiu narodenia Márie Ďuríčkovej. Druhý deň, 14.júna o 10:00 vystúpili na komponovanom dramatizovanom čítaní a besede s detskou spisovateľkou Zuzanou Csontosovou a bábkoherečkami Barborou Krajč Zamiškovou a Viktóriou Sedlákovou. Za možnosť prezentovať sa s naším programom aj mimo Krakovian ďakujeme pani riaditeľke Mestskej knižnice Ing. Margite Galovej a dobre fungujúcej spolupráci s našou Materskou školou. Na záver len dodám, že deti boli úžasné! 

Foto: Rozprávkový park Rakovice

Print Friendly, PDF & Email

“Kde bolo, tam bolo…” touto frázou začínajú mnohé známe rozprávky. My sme sa, nie do jednej, ale hneď do niekoľkých preniesli v piatok 7.júna do obce Rakovice. V obecnom parku čakalo na deti mnoho známych klasických i moderných rozprávok a úloh, ktoré museli splniť, aby pomohli ich hlavným hrdinom. V rybníku lovili rybky a pomáhali žabkám naskákať do vody, hádali meno Martinka Klingáča, Popoluške pomohli dostať sa včas na bál, rozosmievali smutného šaša, skladaním veľkých puzzle sa zachraňovali pred čertovým vrecom, trom prasiatkam pomáhali stavať dom, zalietali si s ježibabou na metle a veľa ďalších zábavných zážitkov. Keď prešli všetky stanovištia v kráľovstve dostali od kráľovnej a ostatných členov rodiny sladučké odmeny. Strávili sme tak doobedie plné príjemných zážitkov a smiechu. 

Olympiáda materskej školy

Print Friendly, PDF & Email

“Športom ku zdraviu”… aj týmto heslom sa riadi naša škôlka, a preto ani tento rok nechýbala medzi koncoročnými akciami Olympiáda materskej školy. Za pochodu, s úsmevom na tvári a športovým nasadením vlajkonosiči spolu s olympijským ohňom a ostatnými deťmi vo štvrtok 6.júna otvorili už tradičnú škôlkarsku olympiádu. Po poriadnej rozcvičke sme sa rozdelili na dva športové tímy, v ktorých deti súťažili v troch disciplínach: hode do diaľky, skok do diaľky z miesta a behu. Tí najlepší z oboch tried sa postavili na stupne víťazov a odniesli si domov bronzové, strieborné a zlaté medaile. Víťazi z prvých miest boli odmenení aj zlatými pohármi. Všetky deti dostali za snahu a účasť diplomy a olympijské medaile. 

Umiestnenie: staršia trieda

dievčatá: 1.miesto – Hanka Michalková, 2.miesto – Michaela Juricová, 3.miesto – Aneta Besedová

chlapci: 1.miesto – Timotej Seitler, 2.miesto – Lukáš Ťupek, 3.miesto – Dominik Bielik

mladšia trieda

dievčatá: 1.miesto – Sabína Urbanová, 2.miesto – Kristína Kosová, 3.miesto – Natália Klčová

chlapci: 1.miesto – Richard Štefanka, 2.miesto – Lukáš Krajčír, 3.miesto – Marek Tarkoš

 

Deň detí pre našich škôlkárov

Print Friendly, PDF & Email

Týždeň venovaný deťom celého sveta sme v materskej škole ukončili v piatok 31.mája návštevou Legovne a atrakcií v mestskom parku Piešťany. Deti si ako poznávacie znamenie zobrali so sebou žlté šiltovky, každú vlastnoručne pokreslenú a podpísanú (mladším deťom podpísali pani učiteľky). Rozdelení na dve skupiny podľa tried, si najskôr malé deti vyskúšali tímovú prácu a v Legovni skladali kráľa zvierat – leva z kociek Duplo. Nechýbala ani šmýkačková zábava. Staršie deti zatiaľ športovali a zabávali sa na atrakciách v parku. Po hodine sa triedy vystriedali a staršie deti si z lega Duplo rovnako tímovou prácou poskladali slona. Spokojní a “spoločensky” unavení sme sa v obedňajších hodinách vrátili do škôlky.

FOTO: Pre mamičky z lásky

Print Friendly, PDF & Email

Máj je lásky čas. Lásku treba prijímať, ale hlavne dávať. A tento nezištný dar nám od prvého dňa nášho života dáva najmilovanejšia osoba, naša mama. Preto si aj ona zaslúži byť obdarovaná. Jeden deň v roku je venovaný iba jej, na oslavu jej lásky, obetavosti a starostlivosti – Deň matiek. V nedeľu 19. mája dali svojím mamám jeden veľký darček aj deti z materskej a základnej školy v Krakovanoch. Deti z materskej školy pripravili spolu s pani učiteľkami hudobno – recitačný program, v ktorom sa osobitne prezentovali obe triedy. Mladšie detičky sa predstavili pásmom básničiek, tančekov a pesničiek pre mamičku. Staršie deti a predškoláci zdramatizovali upravenú časť básní a tančekov zo Zlatej brány od Márie Ďuríčkovej pod názvom “Svadba” vo folklórnom prevedení. Svojím mamičkám spravili na záver radosť darčekom v podobe keramického srdca so svojou fotografiou.

Foto: Cirkusové predstavenie v ZŠ

Print Friendly, PDF & Email

K životu detí, ale aj dospelákov patrí neodmysliteľne aj radosť, smiech a dobrá zábava. A tak sme prijali pozvanie pani riaditeľky základnej školy a v pondelok 13. mája sa zúčastnili cirkusového predstavenia z Ukrajiny. O desiatej hodine sme sa zhromaždili v telocvični, kde bol pripravený bohatý program v podaní dvoch artistov. Pestré vystúpenie odštartovali žonglérskym číslom, nechýbali rôzne kúzla, akrobatické a artistické kúsky, ale aj vtipné čísla s interakciou detí z obecenstva. Na záver potešila všetkých bublinová šou. Do škôlky sme odchádzali s dobrou náladou, príjemne pobavení.