FOTO: Simsalala v našej škôlke 31.1.2018

Print Friendly, PDF & Email

V stredu 31.1.2018 nás prišla do škôlky navštíviť a potešiť Simsalala so svojím hudobno-vzdelávacím programom  „Štyri ročné obdobia“ Vzhľadom na to, že je ešte stále fašiangové obdobie a Simsalala je vždy v krásnom pestrofarebnom kostýme, mohli prísť aj naše deti do škôlky vo svojich karnevalových kostýmoch. A tak si spolu so Simsalalou zaspievali, zahrali na hudobných nástrojoch, ale i zatancovali a spoznali tak bližšie ročné obdobia. Na záver dostal každý omaľovávanku ako darček. 

FOTO: Karneval 20.1.2018

Print Friendly, PDF & Email

Vianočné obdobie skončilo a nastal čas veselosti, zábavy, karnevalov a plesov – Fašiangy. A ako už býva tradíciou a zvykom, tak aj tento rok usporiadalo ZRŠ pri materskej škole v spolupráci so zamestnancami materskej školy v sobotu 20.1.2018 detský karneval. Prípravy sa začali už v piatok a vrcholili v sobotu. Šikovní rodičia a pani učiteľky urobili všetko preto, aby sa dvere kultúrneho domu mohli už pred 15.hodinou otvoriť a privítať všetky karnevalové masky, ale aj rodičov, starých rodičov a všetkých návštevníkov, ktorí sa prišli zabaviť spolu so svojimi ratolesťami. Pripravená bola bohatá tombola, maľovanie na tvár, chutné a pestré občerstvenie a samozrejme skvelá zábava. Spestrením programu boli žiačky a p. učiteľka z CZUŠ sv. Gorazda vo Vrbovom, ktoré predviedli aj naučili dve nové tanečné choreografie a nechýbala ani bublinová show, plná zaujímavých a zábavných ukážok s bublinami. Poďakovať sa chceme všetkým šikovným a ochotným rodičom za pomoc pri organizácii, pracovníčkam MŠ a všetkým sponzorom. Ako sme sa bavili si pozrite vo fotogalérii.

Foto: Rozsvietenie vianočného stromčeka

Print Friendly, PDF & Email

V stredu podvečer, presne na deň Mikuláša 6.12. 2017 sme sa s deťmi z materskej aj základnej školy a s rodičmi i ďalšími občanmi Krakovian vybrali v lampášikovom sprievode hľadať Mikuláša. Najskôr sme už tradične zavítali k Múzeu pod krakovskú bránu, kde sme koledovali. Namiesto Mikuláša sme si však vykoledovali čerta, a tak sme po malom občerstvení museli ísť hľadať ďalej. A našli sme ho. Bol ukrytý pri vianočnom stromčeku na námestí a netrpezlivo vyčkával deti. Spolu sme potom odpočítali rozsvietenie stromčeka a deti boli obdarované sladkými balíčkami. Pripravené bolo aj občerstvenie v podobe vianočného punču, čaju a chrumkavých koláčikov.

Foto: Vianočné trhy 2017

Print Friendly, PDF & Email

Ako už býva dlhé roky zvykom, prvú adventnú nedeľu 3.12.2017 sme opäť v kultúrnom dome v Krakovanoch zorganizovali krásne a tradičné podujatie Vianočné trhy, spojené s Vianočnou akadémiou detí materskej školy. Šikovní a obetaví rodičia v spolupráci s pani učiteľkami a pracovníkmi materskej školy sa postarali o bohaté občerstvenie v podobe sladkého punču pre deti i dospelých, rôznych sladkých, ale aj slaných dobrôt, kapustnice, či o predaj krásnych aranžmánov a vianočných dekorácií. Nechýbala ani podpora základnej školy, ktorej ochotné mamičky a pracovníci školy vytvorili a predávali taktiež ručne vyrobené dekorácie a aranžmány. Vďaka patrí aj ďalším predajcom, ktorí svojou účasťou a výrobkami  prispeli k atmosfére vianočných trhov. O 15:00hod. spríjemnila program Vianočná akadémia detí, ktoré si s pani učiteľkami pripravili  predstavenie plné pesničiek a tanca „Ako si zvieratká spravili Vianoce“. Na záver si spolu s deťmi a pani učiteľkami prišli zaspievať aj odvážne mamičky pieseň „Šťastné a veselé“

FOTO: Smejko a Tanculienka 14.11.2017

Print Friendly, PDF & Email

V utorok 14.11.2017 sme sa s deťmi zúčastnili hudobného predstavenia obľúbených chrobáčikov Smejka a Tanculienky v kultúrnom dome v Šterusiach. Predstavenie bolo plné zábavy, piesní, tanca a radosti. Odvážne deti sa zapojili aj priamo do deja rozprávok, ktoré dramatizovali spolu so Smejkom a Tanculienkou na pódiu. Na záver si deti mohli zatancovať s motýlikom a vyfotografovať sa s nimi. Viac si už môžete pozrieť v našej fotogalérii. 

FOTO: Šarkaniáda MŠ a ZŠ 20.10.2017

Print Friendly, PDF & Email

V piatok 20.10.2017 sme sa spolu s „našimi“ detičkami zúčastnili vrámci spolupráce so základnou školou spoločnej Šarkaniády, ktorú organizovala zábavná agentúra Step UP na futbalovom ihrisku. Deti si po privítaní vyrobili vlastných šarkanov, s ktorými si potom mohli zabehať, vyblázniť sa a zatancovať. Pripravené boli aj ďalšie atrakcie: ako rytieri putovali čarovným lesom, kde sa museli popasovať s rôznymi strašidlami a divokými zvermi, jazdili na „metlových“ zvieratkách či zdolávali veľkú športovo-prekážkovú dráhu. Zábava sa vydarila a všetkým sa akcia veľmi páčila.

Foto: Deň zdravej výživy v MŠ

Print Friendly, PDF & Email

V stredu 18.10.2017 sme v našej škôlke zrealizovali Deň zdravej výživy. Ráno pripravili detičky z oboch tried spolu s pani učiteľkami a pani školníčkou zdravé a chutné maškrty z ovocia a zeleniny. Potom k nám zavítalo bábkové divadielko Žužu s predstavením „O zdravej výžive“, na ktorom sa okrem škôlkarov zabavili aj prváčikovia, ktorých sme k nám pozvali. Na záver sme so zdravými dobrotami ponúkli aj bábkohercov a samozrejme aj všetkých ostatných. A ako to všetko prebiehalo si môžete pozrieť v našej fotogalérii.